Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cybex 2 go kengurut ismeritek?...

Taticsa kérdése:

Cybex 2 go kengurut ismeritek? Vélemények?

Figyelt kérdés
2012. nov. 16. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen van. Kényelmes, praktikus, de mivel a kislányom már 7 kg körül van hosszasan már nem tudom benne vinni. Most fogjuk kipróbálni, milyen, ha a hátamra kötöm. Nekünk bejött.
2012. nov. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez sem jobb mint a többi kenguru:(. Mennyi idős a babád?

"A legtöbb kenguru üleprésze igen keskeny, ebből adódik, hogy nem teljesülhet a széles alátámasztás, a kicsik súlyukat az ágyéki részen viselik. A lógó lábacskák sem az előbb leírt csípőfejlődésnek kedvező lábtartásban helyezkednek el. A legtöbb kenguru anyagából adódóan nem öleli szorosan körbe a babát, tehát nem nyújt megfelelő támasztékot a gerincének sem. Ezért a kicsik vagy összecsuklanak bennük, ülnek a hordozóban, ezzel megterhelve a gerincoszlopot, vagy pedig, ha szorosra húzzák őket, akkor szinte rápréselődnek a hordozó felnőtt testére, ami miatt hátuk kiegyenesedik, esetleg még homorú tartást is felvehet. Egyik életkorban sem javaslom tehát a kenguruk használatát.(...)"innen: [link]

2012. nov. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jobb, mint a többi kenguru. A terpesztése keskeny, így a baba lábai lógnak benne és nagy nyomás nehezedik a baba ágyékoi gerincszakaszára.

Ráadásul nagyon drága.

Ennyi pénzért már bőven, akár újonnan is lehet venni ergonómikus hordozót vagy (ami még jobb a baba egészsége szempontjából) hordozókendőt, kendős meitait, pl hop-tyye-t, didytait, storchenwiege carriert.

Ezek a baba gerincét pontról pontra támasztják alá, így leveszik a terhelést, vagyis kiküszöbölik azt a problémát, ami miatt a kengurut a függőleges tarás miatt nem ajánlják újszülött kortól :)

2012. nov. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Angolul Cybex 2 go carrier. Neten nézegetem, háááát képen nem sokban tér el egy csatos hordozótól (amit ugye ortopéd orvosok is ajánlanak)
2012. nov. 16. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanabban a cikkben, ha tovább olvasod, ezt találod a csatosról:

"mei tai- ok és a csatos hordozók. Ezeknek derékpántja fix, ezáltal a baba terpeszének fokát is nagyban meghatározzák, így nem támogatják a helyes csípőfejlődést. Ezért a mei tai- ok és csatos hordozók használatát csecsemők esetében nem ajánlom, csak akkortól javaslom, mikor a kicsi már önállóan ülni vagy járni tud.", a túlterpesztés kábé ugyanolyan nem kívánatos mint a láblógatás.

Amiben viszont semmiképp nem hasonlítanak, hogy a csatosban legalább térdhajlattól térdhajlatig van a baba alátámasztva, míg a kenguruban konkrétan az ágyékán ül, arra nehezedik minden súly.

Szóval kengurut egyik életkorban sem, csatost pedig mászó/járni tudó kortól ajánlják.

2012. nov. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ráadásul a cybex bodyja, azaz az a rész, ami a babával érintkezik, kemény, merev, felfújt, míg a csatosé csak egy vászon, ai idomul a baba testéhet, nem erőlteti azt, hogy kiegyenesedjen..
2012. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2es és 5ös vagyok

Ne magát a hordozót nlzd, azon valóban nem annyira látszik a lényeg, hanem olyan képet, amin a babák lábtartása, gerincének helyzete látszik.

Pl:

cybex(lógó lábak, tökegyense gerinc= ágyékán ülő baba):

[link]


Manduca(egy ssc/csatos hordozó)(viszonylag gömbölyű gerinc, térdhajlattól térdhajlatig alátámasztva, viszonylag felhúzva a lábak)

[link]

és bár a csatosok közel sem ideális hordozók, egészem mások mint (ez) a kenguru.

2012. nov. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős babának kéne?

Egyébként nem ajánlanám. Általánosságban sokkal jobb, mint az átlagos kenguruk, de azért még messze van a megfelelő babahordozótól.

Pici babának, aki még nem kúszik-mászik, csak a kendőt ajánlanám (3-4 hós kortól a mei tai-t).

De ha összehasonlítjuk a csatossal ezt a Cybex-et akkor azért elég nagy a különbség.

- Kicsi a terpesze. Nagyobb, mint egy átlag kengurué, de nem érd térdhajlattól térdhajlatig, csak pici babának. Viszont a pici babának még görbe a gerince, ennek pedig merev a háta, ami kiegyenesíti a baba gerincét, amivel nagyon erős terhelésnek van a kitéve a baba. A csatos hordozónak nem merev a háta, és elég szélesen alátámasztja a babát.

- Nem jó a súlyelosztása. A hordozó body részének teteje elölről csatlakozik a vállpántokra, és a baba nagyon hátradől, így nagyon messze van a súlypontja a hordozó személynek, és a babának, ezért elég megterhelő vele hosszú távon hordozni (Amit az 1. válaszoló is igazol azzal, hogy a 7 kg-os babáját már nem bírja el. Mert bár 7 kg a súly, amikortól már ajánlott háton hordozni, azért egy jó elosztású hordozóban még egy darabig kényelmesen lehet vinni a babát, de mindenképpen kényelmesebb háton. )

- Ajánlják vele a kifelé hordozást, holott ez a lehető legeslegrosszabb hordozási mód, amit valaha láttam. Rengeteg cikket találsz róla a neten, úgyhogy ezt most nem részletezném:

[link]


De ha mégis maradnál a kengurunál, akkor mindenképp ilyet vegyél, minden tekintetben jobb, mint a legtöbb kenguru...

2012. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!