Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire "hisztis" a babátok?...

Mennyire "hisztis" a babátok? Mennyire van ölbe szokva? Hogy szoktassam rá a fiam h szépen játszon és ne hisztizen?

Figyelt kérdés
5 hós babóm nagyon hisztis. Szerintem. Ha megunja a játékot /ami minden ébredés után fél óra, reggel egy órát, másfelet elvan/ akkor addig sír ameddig fel nem veszem. De az nem elég, hogy az ölembe van, vele járkálni kell a lakásba. Ez egy nap akár több óra is lehet. Ha leülünk 5 perc és feszíti, löki magát, hogy álljunk fel! Hogy szoktassam le erről? Első baba.
2009. aug. 14. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, csak annyi különbséggel, hogy lány. Mostanában már egy fokkal jobb, mert átfordul hátáról hasára és megpróbál elérni dolgokat, így lerakom a játszószőnyegre és amíg el van csinálom gyorsan a dolgom. Van h csak 5 perc és jön a vegyél fel című műsor. Most próbálgatom h mindig egy kicsit tovább hagyom, odaülök mellé, odadugom a játékokat, nem veszem fel egyből. De egyébként kíváncsi vagyok a válaszokra, hátha én is ihletet meríthetek belőlük :)
2009. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 6 hónapos, 5hónapos koráig 1órát is eljátszott a játékaival, most meg talán 5-10percet van el. Hasra vágja magát és nekiáll sírni, ha nem veszem fel,nem fordítom meg, akkor addíg hisztizik amíg meg nem kapja amit akar... :o) Soha nem volt cipelve a hátsója, ezért nem is értem miért van ez az egész. Van amikor még a wcre is viszem magammal, mert nem tudom otthagyni üvölteni. Ma reggel segítette megcsinálni az ebédet, porszívózott, felmosott, mosogatott és most írja ezt a pár sort.... :o)

Aludni nagyon keveset alszik, csendben is csak akkor van ha éppen szopizik.

2009. aug. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1 5 hónapos baba nem tud hisztizni, olvass kicsit utána.

én azt javaslom, hha hív, h megunta az egyedüllétet, akkor ne vedd fel egyből, hanem játszál vele. bábozzatok, autózzatok, énekelj, ilyesmik. aztán mikor az sem elég izgi, akkor vedd fel, és táncoljatok, sétáljatok, de ne csak céltalanul, hanem nézzétek meg pl. a képeket a falon, a virágokat, ilyesmi. szórakoztasd, az a lényeg. és akkor nem az lesz a lényeg, h ölben legyen, hanem, h mennyi érdkesség van körülötte.

2009. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olvastam h nem tudnak hisztizni, elvileg. Pedig amit akarnak el tudják érni. Ha a fejébe veszi h vegyem fel hiába énekelek, hiába zenéltetem a maciját vagy rázom a csörgöt! Erőltetett köhögéssel kezd, ami később sírásba megy át. Ha felveszem olyan hangokat ad, mindha azt érzékeltetné hogy, na végre h rájöttél mit akarok. Majd csend és séta. Ha már nem bírom elviszem sétálni. Lehet akaratos inkább
2009. aug. 14. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Mikor ennyi idős volt a lányom, ő is ölben érezte magát a legjobban. Amikor nyüglődött flevettem, majd letettem, és igy próbáltam elterelni a figyelmét. Elég sokszor sikerült. Könnyű felkapatni a picurt.
2009. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Igenis van hiszti, ha nem 5 akkor 6hónaposan. A lányom hisztizik. Könnye egy csepp se, úgy üvölt ha nem veszem fel mint akit nyúznak. Hiába ülök le mellé, hiába énekelek,csikizem, csörgőzök vagy rázogatom a játékait, addíg üvölt amíg fel nem veszem. Pont tegnap nézte végig anyukám mert Ő is azt mondta hogy 6 hónaposan nem hisztizik egy baba. Hát a "műsor" után megváltozott a véleménye és azt mondta hogy tiszta anyja ez a gyerek... Csakhogy én egy évesen csináltam azt amit most a lányom. Sajnos egész nap nem tudom cipelni a lakásban, így én is útra kelek ha már nem bírok vele. Tegnap esett,fújt és mi a túlélő család sétáltunk. Ma reggel meg mondták hogy "normális vagyok???". Másfeles panelben nem egyszerű ujdonságot mutatni a picimnek, mégha naponta át is rendezem a lakást és más képeket aggatok a falra. Amúgy ha nem alszik, akkor egész nap vele foglalkozom, és segíteni szokott a házimunkában is amikor ilyen kis dilis :o)

Majd kinövi ezt is és lesz elyette más :o)

2009. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!