Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 vagy 4 év korkülönbség az...

2 vagy 4 év korkülönbség az ideálisabb a testvérek között?

Figyelt kérdés
2009. aug. 12. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 4 jobb, én 2 évre még nem szeretnék 2. babát.
2009. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is 4,az én gyermekeim között ennyi van,és ez "bevált"

2009. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A nővérem 4évvel idősebb nállam,a hugom 2-vel.Mikor kisebbek voltunk az a 4év korkülőbség nagyon meglátszott.Ugy értem neki megvolt már maga világa,barátok én meg pisis voltam számára.A hugommal játszottam többet.Felnöttként ezek a korkülömbséget elenyészők.Én a 2-re szavaznék.
2009. aug. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Én a kettő között választanék a 3 évre. Valahol olvastam hogy ez az idő a megfelelő...
2009. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk 2 van köztük. Ez gyerekfüggő is de az én fiamnak még nem volt olyan nagy váltás hogy valaki még érkezett a családunkba, szinte együtt nőttek fel a hugával.

Nem féltékenykedett, nem bántotta, nem lett újra pelenkás, bepisilős stb. (merthogy eleve az volt még).

Szóval nálunk a 2 év maximálisan bejött, nehéz volt az első 1-2 év, de sztem az akkor is az lett volna, ha a fiam mondjuk már 3 éves.

Persze egy fejlettebb 2 évesnek akinek már pontos én tudata van, azt lehet hogy ugyanúgy féltékenyen érinti a kis betolakodó, de mondom az én fiam nem tartott még ott.

2009. aug. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Én a kettőre szavazok.

Férjem és bátyja között is ennyi van, nem volt gond velük szeerintük sem, anyuk szerint sem.

Lányom 14 hós, 11 hetes pocaklakó vagyok, és valószínü a haramdik is jön mindjárt a második után 2 éven belül

2009. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit nézel. A gyerekek érdekét vagy a szülőét. Ha a szülőét, akkor a 4 év, bár még egy 4 évessel is adott esetben problémás, de már kevesebb, mint amikor 2 éves a nagyobb, amikor a pici is ott van... Ha a gyerekét, akkor a 2 év ideálisabb, mert az szinte semmi, viszont belegondolsz egy pl. 8 éves gyerek nem nagyon játszik el egy 4 évessel, ott már sok a 4 év korkülönbség. De a szülőnek biztosan az utóbbi egyszerűbb. :) 15 hós kislány anyukája.
2009. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
4. Nálunk a kettő között 2 év 4 hó van, nagyon féltékeny a kicsire és nagyon nehéz két kicsivel.
2009. aug. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

középső gyerekként tapasztaltam mindent.a bátyám 3 évvel öregebb,az öcsém 2vel fiatalabb.

mikor olyan 6éves voltam a bátyám már "tojt" a fejemre,míg az öcsémmel jobban elvoltunk.

nekem most van egy közel 10hónapos babám,és én is úgy szeretném,hogy 2év legyen (sacc/kb)köztük.Tudom,hogy nagyon húzós lesz az 1. év,de ha összejön belevágunk.

2009. aug. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 és fél év (tehát majdnem 4 év) van a két gyerkőc között, direkt így terveztük és szerintem nagyon ideális így. Nagylányomat felkészítettük már a babavárás idején, hogy lesz egy kistesója, megértette, mert ő már van olyan nagy, hogy felfogja, hogy mi történik. Nagyon szereti a kicsit és sokat segít körülötte. Nem esett vissza a bepisilős korszakba, féltékenység sem volt szerencsére.

Direkt akartunk egyébként ennyi korkülönbséget, mert így teljesen a lányomé voltam 3 és fél évig, most ő ovis, tehát mondhatjuk, hogy teljesen a kicsié vagyok napközben, így nem kellet két csecsemőnek osztoznia rajtam.

2009. aug. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!