Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 8,5 hónapos. Idáig...

Kisfiam 8,5 hónapos. Idáig csak anyatejet kapott, de érzem, hogy már kevés. Milyen tápszert adjak kiegészítésnek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy 8,5 hónapos gyereknek már nem tápszer kell az anyatej mellé hanem rendes étel. Pépesített zőldségek, levesek, főzelékek, tejbegríz,gyümölcsök.
2009. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A csak anyatej már 6 hó után nem elég tápláló egy babának.Már ekkor bekellett volna vezetned a gyümölcsöt,zöldséget.És most már a darabos ételeket is ennie,de legalábbis kóstolgatnia kellene.Ne tápszert adj neki,hanem gyümölcsöt,zöldséget.Egy-egy szopit válts ki vele.
2009. aug. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem, és a WHO szerint is, a kisbabák fő tápláléka 1 éves korig az anyatej. Tehát, nem vagy elkésve. Nem kell bedőlni annak, hogy már ezt, meg azt kéne ennie. Hidd el, az ő szervezete még pontosan tudja, hogy mire van szüksége. Szép lassan vezesd be a gyümölcsöket, zöldségeket. Nem kell rohanni, egy egész élet áll előtte! :) Ha szépen gyarapszik, nem állt meg a súlynövekedése, ne aggódj. Szoptatás után add az egyéb ételt, és fokozatosan. Nem kell kiváltani szoptatást, hacsak nem akarod elválasztani a gyermeket. Sok sikert! Sok türelmet!
2009. aug. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
A FŐ de nem a kizárólagos tápláléka az anyatej.
2009. aug. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem írtam kizárólagosságot. Csak fokozatosságot. Ha egyszerre bedobná a mélyvízbe, lásd tejbegríz, hát, az nem volna fáklyás menet.
2009. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

8-9 hónapos baba itt van mit ehet: [link]

Amúgy tápszerből Hipp 3 Anyatej-kiegészítő tápszer vanília ízesítésű Probiotikus ez 8 hónapos kortól ajánlott. Ugyanígy a a Hipp Gyümölcsös joghurtos Probiotikus tejpép

Van Milupa tápszerek 6 hós és 9 hós kortól. 6 hós: Milumil 2, Milupa Jó éjszakát, Milupa komfort tápik

9 hós kortól: Milumil 3 finom gyümis, milumil 3 tápszer.

2009. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Természetesen 6 hónapos korától már mindent eszik,ami a korának megfelelő.

Idáig napi 3x-4x kapott anyatejet,de vacsorára már nem elég.

E helyett kérdezem a tápszert.

2009. aug. 11. 20:53
 8/10 anonim ***** válasza:
És ezek a tápszerek amit felsoroltam nem jók?
2009. aug. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

de igen,köszi,ki is próbálom:)

csak először a félreértést akartam korrigálni

2009. aug. 11. 21:36
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Ja értem:) Már megilyedtem, hogy vmi rosszat írtam:) Remélem bevállnak:-)
2009. aug. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!