Mi a különbség a kenguru, és a csatos hordozó között?
Hisz a kenguru is csattal van ellátva, úgy kapcsolódik össze. Vagy nem így van? Esetleg képet tudtok linkelni?
nekünk ilyen van: [link]
A kenguru jellemzően keskeny üleprésszel készített eszköz, amiben a baba _ül_, testsúlyával az ágyékára, nemi szerveire nehezedve, valamint lógó lábakkal(csjpőfejlődésre nem jó a hatása), nem térdhajlattól térdhajlatig alátámasztva. Valamint a legtöbb kenguru nem öleli a babát, ami a gericének nem jó, mert nem támasztja a csigolyákat megfelelően, és nem engedi a fiziológiás gerinchelyzet felvételét (kiegyenesítio a gerincet)
Az ssc(csatos hordozó) térdhajlattól térdhajlatig alátámaszt, nem lóg a baba lába, ezáltal jobb a csjpőfejlődésnek, valamint körülöleli a babát, a gerincet tehermentesjtve:
Nagy különbség még, hogy a csatos horodzóban lehet háton hordozni(ezt nagyon kevés kenguru "tudja", ami bizonyos kor és súly, valamint mozgásfejlődési, érdeklődési szint után, jobb a babának és a horodzó személynek is.
A horodzó személy szempontjából az ssc előnye: derékpántja leveszi a súly/terhelés nagy részét a vállakról, gerincről.
Kenguru: keskeny terpesz, emiatt lógó lábacskák (nem jó a csípőnek), merev háttámla (a kisbaba gerince alapvetően görbe, C alakú, és ezt nem szabad kiegyenesíteni, mert az nagyon megterheli a gerincét), kifelé hordozás a legtöbbel ajánlott (ez nagyon sok szempontból nem jó hordozási mód, javaslom, keress rá a neten: kifelé ne), nem jó súlyelosztás (a baba nagyon alacsony van, általában nincs derékpánt, ami miatt a baba szinte csak lóg, a vállpántok a szülő testén futnak, nem a hordozó hátán, emiatt a baba nagyon eltávolodik a szülőtől, és hosszú távon kényelmetlen lesz már a hordozás), nem lehet benne háton hordozni (pedig 7 kg felett már a hordozó személynek egészségtelen és kényelmetlen elől hordozni). Ezek a legtöbb kengurura igazak, de van pár kivétel. Amit linkeltél, arra pont igazak. Leszámítva a háton hordozást, viszont a rossz súlyelosztás miatt háton sem túl kényelmes benne hordozni.
Csatos hordozó: elég széles terpesz, nem merev háttámla, nem ajánlott vele kifelé hordozni, sőt, általában külön felhívják rá a figyelmet a gyártók, hogy NE hordozzanak vele kifelé (persze vannak kivételek, pl. a Beco néhány hordozója), a súlyelosztása nagyon jó, általában párnázott váll- és derékpánttal rendelkeznek, a vállpánt a hordozó hátán fut végig, megfelelő magasságban van benne a baba, lehet vele háton hordozni (sőt, ez inkább háton hordozásra való).
Viszont a csatos hordozó sem a legjobb hordozó. Ez inkább nagyobb babáknak ajánlott, akik már kúsznak-másznak, amikor már egyenesebb a baba gerince mert ebben is kiegyenesedik a gerinc, ha megfelelő szorosságra van húzva. Pici babának túl nagy a terpesz, ami kb. ugyanolyan rossz, mintha túl a kicsi a terpesz (a megfelelő terpesz-szélesség a térdhajlattól térdhajlatig érő).
De a csatos teljesen megfelelő hordozó nagy babához (7-10 hónapos kortól), míg a kenguru semmilyen korban nem jó.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!