Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a szájpenész? Honnan...

Milyen a szájpenész? Honnan lehet felismerni? Nem cumizós babáknál is megjelenhet?

Figyelt kérdés
2008. máj. 21. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt,fehér lepedék van a baba ajkán,majd a szájpadlásán és a nyelvén is.Nem lehet letörölni.Nálunk már akkor volt,amikor cumi még nem volt a szájában.Vegyél boraxos oldatot a patikában és szoptatás előtt kend be vele a mellbimbód és úgy add a baba szájába.A mellbimbód pedig minden szoptatás után és előtt mosd meg.Néhány nap alatt elmúlik.
2008. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányomnak a nyelvén volt fehér lepedék szerű, és dörzsölésre nem jött le, ha már régóta kezelés nélkül van, hólyaagos is lehet. Nekünk ilyen nem volt, hála'.Nagyon tud nekik fájni. Én minden fürdéskor kitörlöm a pici száját vizes pelussal, 2-3 naponta pedig borax oldattal, ez olyan mint a fogmosás.:)Nincs foguk és ők is esznek, fertőtleníteni kell. A szájpenész addig jelentkezhet bármikor, míg nem mosod a fogát. Nem a cumzástól alakul ki. Inkább megelőzöm, nehogy kialakuljon.

Remélem segítettem.

2008. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én gyerekemnek is volt. Nekem a védőnőm azt mondta,hogy főzzek kemillát és tegyek bele egy kis citromlevet és azzal töröljem át a száját.Nekem bevált nagyon szépen el lehetett távolítani a szájpenészt.Azt is mondta,hogy olyan mint a bárányhímlő minden gyereknek át kell esni rajta.
2008. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát nálunk egyiknél sem volt, pedig 3-an vannak. Szerintem összefügg a cumival, cumisüveggel, nem lehet tökéletesen sterilizálni egyiket sem.
2008. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!