Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért hány a baba a gyümölcstől?

Miért hány a baba a gyümölcstől?

Figyelt kérdés

Hét hónapos a kislányunk. Már 4 hónapos kora óta kap gyümölcsöt üveges bébiétel formájában és semmi gond nem volt. A gyümölcs után 1 órával kéri a tápszert(Milupa Milumil HA 1) vagy anyatejet. 3 hete kezdi kihányni a tápszert vagy anyatejet. Már egy ideje mi turmixoljuk a gyümölcsöt (alma+barack esetleg banán még hozzá) és kezdetben olyan sűrű volt, mint az üveges gyümölcs és a mennyisége is sok volt, úgy hogy arra gondoltunk, talán vagy a sűrűsége, vagy a mennyisége a gond, esetleg mind a kettő. Ma keveset kapott és teával fel is hígítottuk, mégis kihányta a tápszert. A gyümölcs evés rendje általában a következő:evés után 2-2,5 órával kap gyümölcsöt, majd 1 órával utána kéri a tápszert vagy anyatejet és utána kb.2 óra múlva hány.

Mi lehet az oka? Esetleg valami allergia?


2009. aug. 8. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az alma az olyan dolog amitől hányhat. Nagy mennyiségben biztos az okozza. Sok babó hány az almától. Emlékszem unokahúgom is megette az almát (pürítve persze) és egy óra múlva jött vissza (folyamatosan). És én is tudom magamról amikor 5-6 éves voltam, hogy én is ettem reszelt almát vagy 2 adagot és 1-2 óra múlva kijött. Szerintem hagyd ki az almát és ha esetleg még mindig hányna akkor vmi mástól van, de én most az almára tippelek.
2009. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj egyszerre gyümölcsöt és tápszert neki.Az is baj lehet,hogy eddig csak gyári ételt kapott,és a gyomra nem szokta meg a természetes gyümölcsöket.Próbáld a gyümölcsöt sűríteni keksszel vagy babapiskótával.Laktatóbb és elveszi a gyümölcs savasságát.
2009. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Üdv kedves válaszolók!

Talán megoldódik a probléma. A sűrűséggel kezdtünk variálni, vagyis egyelőre próbálunk neki jó híg gyümölcslevet készíteni, amit aztán majd megpróbálunk fokozatosan sűríteni. Mindenesetre már kétszer megmaradt benne az étel. Talán ez így be fog jönni.

2009. aug. 18. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!