Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Laevolacnak egyből kell...

A Laevolacnak egyből kell használnia?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 hónapos és már több mint egy hete nem kakilt...végső elkeseredésemben (gyógyszerellenes vagyok) vettem neki ezt a szirupot. 2 etetéssel ezelőtt oldottam fel kb 8 ml-t 20 ml teában amit meg is ivott...de még mindig semmi...(lázmérő, kamillatea sem használt)

Egy nap mennyiszer lehet adni a Laevolacot? Mit tegyek ha ez sem segít??


2009. aug. 7. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

1. nem gyógyszer

2. adagolás a dobozon: 10 ml a kezdődózis, utána napi 5 ml

3. ha ez nem segít adhatsz többet is, de ezt inkább beszéld meg a dokiddal, mégiscsak 3 hónapos kisbabáról van szó(nem mintha baja lenne a nagyobb adagtól, hisz nem szívódik fel, szimplán előidézhetsz hasmenéses tüneteket, ami ebben a melegben nem célszerű)

4. pár nap után hat, nálunk max 4 nap, de lehet, hogy holnap már lesz eredmény

2009. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A laevolac nem hashajtó, hanem csak széklet lazító. A kisfiam most 3,5 éves, de születése óta szorulásos. A mai napig, ha nincs kaka 4 nap után kap ebből a szirupból. Akkor hatásosabb, ha éhgyomorra adod be. Én tegnap beadtam neki reggel, délben már kakilt is. Ha nagyon nincs kaka, akkor délután séta közben ugorj be a gyógyszertárba és vegyél gliccerines kúpot. Szerintem felet bőven elég ha feldugsz. Biztos, hogy kakilni fog tőle.
2009. aug. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok, mi nem is arra használjuk, hogy legyen kaka, hanem arra, hogy ne kemény bogyók legyenek. Szintén huzamosabb ideje 6 hónapja, napi rendszerességgel. Bár tényleg nem hashajtó, de ha többet adtam be mint a szükséges dózis, nálunk előidézett hasmenés szerű tüneteket. Persze ezt orvosi felügyelettel tettem, szóval nyugodt voltam. A glicerines kúp nagyon jó. Nem anyatejes véletlenül a babád?
2009. aug. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de anyatejes...2 hónapos kora óta van ez, az elején lázmérőztem, aztán ráállt erre a 4-5 napi kakira...most meg nem tudom...tehát akkor napi 1x lehet neki adni ezt az adagot. Akkor megvárom a holnapot és ha az sem segít, akkor kipróbálom ezt a kúpot.
2009. aug. 7. 13:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Az anyatejes babáknál előfordulhat, hogy akár 10 napig sem kakilnak. ugyanis az anyatejet 100%-ban fel tudja dolgozni a szervezetük. tehát emiatt ne aggódj, ne szoktasd rá a babádat ilyen dolgokra. egyébként elméletileg 2 óra múlva hat, de nálunk is eltelt 8 óra, mire lett eredmény.
2009. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nekünk is meg lett, 5 körül kakilt...hát nem tudom hogyan használja fel, inkább székrekedésnek mondanám, mert 4-5 nap után is nagyon sűrű (kb mint a mustár) és rengeteg kaki jön...szóval nem dolgozza fel szerintem a szervezete egyszerűen nem jön ki mert ha így lenne akkor szerintem normális "baba" kakija lenne...nem?
2009. aug. 7. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:
A szorulás az, amikor kemény a kaki, ha anyatejes és ilyen állagú a kakija, akkor nem kell vele foglalkoznod akkor sem, ha hetente kakil. Előttem válaszoló jól írja. Nem kell semmit csinálnod, a szirup sem kell. Ha az a kaki ami most kijött rendes ütemben halad át a tápcsatornán, akkor még sűrűbb lesz, illetve felszívódnak belőle hasznos anyagok. Képzeld el ezt úgy, mintha most gyorsabban haladt volna végig, így nem történt meg vele minden a belekben, aminek meg kellett volna. A l. szirup úgy hat, hogy kevesebb víz szívódik fel, a kakiban marad több, ezért más a kijövő termék állaga.
2009. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még egy dolog, a mustár állag nagyon jó, nem sűrű.
2009. aug. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!