Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a tv-t nézi? Lehet...

Baj ha a tv-t nézi? Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
a nappaliban játszik a babatornáztató alatt, és pár napja azt vettem észre hogy nézi a tv-t. bárhová forditom, akkor is megtalálja.
2009. aug. 7. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Baj, a sok villogás, gyorsan változó képek a szemét és az idegrendszerét is megterhelik. Miért megy a TV? Kapcsold ki.
2009. aug. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14%
Arról nem beszélve mi van ha felrobban!!
2009. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, de mi robban fel????!!

Szerintem nem akkora katasztrófa, hiszen már van olyan csatorna, ahol kifejezetten pici babáknak sugároznak műsort (most nem jut eszembe a neve). Itt csak színes figurák mozognak a képernyőn. De azért biztos nem szabad ezt sem túlzásba vinni!

2009. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül is minden nap robban fel tv.:). nem azt irtam hogy reggeltöl-esti nézi. azért köszi a válaszokat.
2009. aug. 7. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek van ilyen programja,nekem sincs,de szerintem se jó a sok tv nézés.a védőnőm azt mondta erre,hogy asok kép váltakozás,villogás,pörgés nagyon leköti a babát,és amikor ez nincs akkor hiányzik neki ez a pörgés,igy máshogy szerzi meg magának ezt az élményt,igy kezdődhet a hiperaktivitás.Az idegrendszernek se tesz jot.Persze ezek nem törvényszerű dolgok,de ne szokja meg,hogy tv vel le tudja magát kötni.Ha időnként nézi az nem baj,az mindenkinél előfordulhat,de amikor ott játszik akkor szerintem is kapcsold ki.7 hós anyuka
2009. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.
2009. aug. 7. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:
kb 2 hónapja én is feltettem ezt a kérdést, akkor a legtöbben azt mondták hogy árt neki. Egyrészt a szemének ha még a régi típusú tv-d van és nem pl. lcd. Azért nézi mert színes, villog, fénylik.. aztán ha éppen olyan adás "néz" amiben mondjuk lövöldöznek, vagy más nem éppen gyereknek való adás megy, azt ő képenként vmilyen formában rögzíti a kis fejében. Ezek a képek álmámaban előjöhetnek, mert állítóag a baba azt álmodja ami már megtörtént vele, illetve ami körülötte van, vagy amit látott. Nem szerencsés ha a baba lövöldözésről álmodozik.
2009. aug. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell tv-t nézni, csak ha alszik.
2009. aug. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
69%
Szia.Az enyém is nézte eleinte.Nálunk is megy a tévé,persze nem egész nap.Most már figyelmen kívül hagyja,csak ha tetszik neki egy-egy zene akkor figyel fel.Semmi baja nem lesz töle.Persze nem jó ha bámulja folyamatosan.
2009. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!