Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel mossátok a picurok fogait?

Kriszta66 kérdése:

Mivel mossátok a picurok fogait?

Figyelt kérdés
A kislányomnak már van 5 foga és nem tudom hogyha veszek gyerek fogkefét azzal lehet-e ? és van olyan fogkrém amivel lehet vagy csak vizes fogkefével.
2009. aug. 7. 09:05
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Hát szerintem először egy vizes pelenkával töröld át mindennap.

Sztem a fogkefe csak akkor kell, ha az összes foga megvan, nem? Nekünk most bújik a negyedik, és csak áttörlöm.

Fogkrém meg csak akkor kell, ha már ki tudja köpni, nem?

Én is várom a válaszokat, kíváncsi lettem:)

2009. aug. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

szia

nálunk még csak két és fél :) fog van, de lassan megveszem neki az első fogkefét. Valószínüleg csak bohóckodni fog vele először, de legalább megszokja és mire oda érkezünk, nem lesz idegen neki. addig tényleg ötletes megoldásnak tűnik a nedves pelenkával való áttörlés, bár nálunk előre látom, h hiszti lesz, mert nem engedi, hogy a szájába turkáljunk, még belenézni sem enged...

a fogkrémet egyenlőre hanyagolom majd én is.

a lényeg, hogy a fogmosás is legyen egy napi rutin, mint pl a fürdés, és akkor hamar megszokja.

(gondolom én...) :)

2009. aug. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én vizes puha gézzel törölgetem át a száját minden nap,de most fogok venni puha fogkefét,hogy szokja mire mosni kell fogat.Egyet értek az előző válaszolóval,legyen minden napos rutin,mint a fürdés. :)
2009. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnak 4 foga van, de már babafogkefével, Colgate fogkrémmel mosom neki és élvezi :-). Utána lemosom a fogkeféjét és úgy adom neki, egyből teszi a szájába és közben én mosom a saját fogamat. Szerintem is a napi ritmus a lényeg egyenlőre, hogy az élete részévé váljon.
2009. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én megkérdeztem a fogorvosom, ő azt mondta, az első tejfogak felbukkanásakor kezdjem el mosni, mert a végleges fogak egészsége nagyban múlik a tejfogak minőségén. Van kifejezettem babáknak kifejlesztett fogkrém, ami gyengéd és fluoridmentes, nem kell kiköpnie, én azt használom. Bébifogkefével megmosom a fogait (neki 8 db van, most egy éves a lányom). Teljesen ügyesen hozzászokott, már egyedül is próbálja dörzsölgetni a fogait. Remélem megszereti és megszokja, hogy ez is a napi rutin része és nem lesz "sumákolás" ha nagyobb lesz, hogy ő márpedig nem akar fogat mosni.
2009. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!