Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet zöldes és darabos...

Mitől lehet zöldes és darabos 2 és fél hós babám széklete?

Figyelt kérdés
Eddig aranysárga volt és kisebb darabok voltak benne, pár napja viszont zöldesebb, nagyobb darabok vannak benne, és néha nyálkás. Csak anyatejet eszik, és nem ettem semmi újdonságot, csak a szokásosat. Viszont sokat nyáladzik, pirosabb a popsija is-lehet, hogy beindultak a fogacskái, és ez okozza a székletváltozást is? Köszönöm válaszaitokat!
2008. máj. 20. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak is volt ez és a doktornő azt mondta hogy túlvan etetve a babóm azért zöldes a széklete!!!

2008. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom,hogyan lehet szoptatott babát tuletetni!Nem ettél sok gyümölcsöt?
2008. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is a túlevésre gondolok, nekünk is az volt a probléma...
2008. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok!!!Szia nekem tetted fel a kérdést hogy nem ettem-e sok gyümölcsöt?Ha tőlem kérdezted csak annyit tudok mondani hogy nem a normális mennyiséget ettem egy alma egy banán stb.Viszont a drágám szinte minden félórában szopizott én meg hagytam mert azt hittem hogy még nem lakott jól!!!És hogy nem laktatós a tejem!Csökkentettem a szopit 2-3 órára és tényleg megszűnt a zöldes széklet!!!
2008. máj. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Nem hiszem, hogy túletetem, 2,5-3 óránként szopizik, és ha elég neki, kiköpi a cicit, ha akarnám se tudnám visszarakni a szájába!:-)

Ami aggaszt, hogy piros és apró kiütéses a popója, ahol összeérnek a kis farpofái, nem lehet, hogy vmi baci v. vírus okozza ezt? Nem nyűgösebb az átlagosnál, nincs láza, étvágya rendben.

2008. máj. 20. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ez volt a helyzet kb. 3 hónapos korára. A túletetést szerintem úgy kell érteni, hogy a hígabb előtejből szopik sokat, aminek magasabb a tejcukor tartalma, és azt nehezebben emészti meg, és zöldes lesz a végeredmény. A kiütés és a piros popsi lehet a fogzás elindulásától is, főleg ha sokat nyáladzik, mert ilyenkor megváltozik a vizelet PH-ja és jobban csípi a popsit (3 fiamból kettőnek ilyen volt a popsija).

Én is sokat aggódtam a pelusban lévő dolgok miatt, de megnyugtatott az orvos, hogy ha CSAK szopik, akkor igen kicsi az esélye, hogy valami baja lenne az emésztésének. Ha a súlygyarapodása megfelelő és jókedvű, akkor minden OK!!! A neten van egy csomó infó a "babakakiról".

2008. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én voltam az előző válaszoló. Még egy dolog eszembe jutott: ha kevesebb tehéntejet ittam, "kisárgult" a kakija...
2008. máj. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szoptatott babáknál néha előfordul zöld színű széklet, ez semmi rosszat nem jelent, nem kell megijedni tőle. Nem igaz az a tévhit, hogy a túletetéstől alakul ki, a hátterében az áll, hogy a tej zsírosabb, de okozhatja fogzás, vagy betegségek kísérőjelensége is lehet.


Itt találtam: [link]

2008. jún. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!