Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dörgöli kislányom...

Miért dörgöli kislányom örökké a szemébe az ételt? És miért nem eszik csak pár kanállal a pépekből még mindig?

Figyelt kérdés
Valamit nagyon rosszul csinálhatok, ez tuti. Már többször is kiírtam kérdésbe, s mindig türelemre intettek, hogy kislányommal vajon immár 8 hónaposan miért csak ott tartunk még mindig, hogy kizárólag max 5-6 kanállal fogad el egy-egy ételből (ha egyáltalán elfogad, mert ami nem ízlik neki, abból ugyebár egy falatot se fogad el), s aztán követeli a tápit. Ha nem kap, szinte az őrületbe sírja magát, levegőt se vesz, borzasztó! Próbálom az ebédet kiváltani főzivel például már lassan HÁROM HÓNAPJA, de még mindig nem megy. Ami ráadás, ahogy dobálja magát és minden csupa pép lesz, a szája környéke, az arca, azt mind mindig a szemébe dörgöli!!! Alig birom megtakarítani és kamillázni. Nagyon elkeseredett vagyok.
2009. aug. 5. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáltad már a gyümölcsöket? Alma-őszi-banán ezek nálunk mind sláger, gondolom mert édesek, és ezeket szoktam rizzsel is adni - úgy nagyon tápláló. hátha az édes íz hiányzik neki a főzelékekből...M.
2009. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna a kérdésed minden sorát. Ugyanez van nálunk is, csak a kisfiam anyatejes mellette. Sok türelem, próbálkozás, én már belenyugodtam, hogy ha csak annyit fogad el, hát nincs mit tennem. Itt olvastam, hogy valaki írta,hogy másfél banánt is megeszik a babája. Én örülök, ha pár kanállal meg tudok etetni a fiammal. Mellette mindent jól összekenünk, a haját, az etetőszéket, stb. :)

Üdv.: 3 gyerekes anyuka

2009. aug. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11 hónaposan hasonló a helyzet. Üdv:)
2009. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha vígasztal, nálunk is hasonló, a szembe-kenést leszámítva. Már volt olyan, hogy megevett 1 egész banánt plusz egy barackot, persze pépesítve, most a felét sem eszi meg. Főzeléket pedig...a spenótot leszámítva nagyon kevés ételt eszik meg, és csak a bébikajákat. Amit én csinálok, az nem nagyon kell neki. Már én is nagyon el vagyok keseredve emiatt.
2009. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem írni, hogy 11 hónapos a lányom.
2009. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyedül a barackot fogadja el, de abból is csak egy felet hajlandó megenni - ha van egyáltalán kedve hozzá...
2009. aug. 6. 14:30
 7/9 A kérdező kommentje:
mármint a gyümölcsök közül
2009. aug. 6. 14:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Dettó :-((( csak az én kisfiam az orrát dörgöli. Gyümölcsből kb. 5 kanál az adagunk, zöldségből semmi. Most 8 hónapos. Teljesen magam alatt vagyok, minden evés sírásba torkollik - részemről :-(

A dokinál annyi volt a reakció, hogy: "egyem meg a szívét".

2009. aug. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Pont ilyen idősen pont ugyanez. :((( Már nemcsak stagnál a súlya, de fogy is a leány, az evés körüli herceehurca meg rémálom. Egyszer a gyerekorvosi ügyeleten s kikötöttünk, mert nem jött ki a sütőtök a szeméből. Szóval valaki HELP!
2009. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!