Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehetem autósülésbe? Ha igen,...

Tehetem autósülésbe? Ha igen, milyet javasoltok?

Figyelt kérdés
Kislányom 9 hónapos, 7 hónapos kora óta stabilan ül/felül magától bármilyen pózból. Viszont még a közelében sincs a 9 kilónak... Mi a fő szempont? Tudjon ülni vagy hogy elérje a 9 kilót? Teljesen zavarban vagyok már, hogy mit lehet és mit nem...Szegény meg már nagyon unja, hogy nem lát semmit... Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 5. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem beleteheted ülésbe. mondjuk nekünk olyan van ami 0-18kgig jó és dönthető a háttámla. de mi még nem tudunk ülni.ha meg is állit a rendőr, nem fog elővenni a mérleget és megnézni hogy vane 9 kiló vagy sem.
2009. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Nem is a rendőr miatt érdekel, csak arra gondoltam, hogy esetleg a baba biztonsága miatt van súlykorlátozás. Bár bevallom, nem látom át igazán, hogy függ össze a biztonság a kilóval.
2009. aug. 5. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha olyan ülést veszel, ami 9-kg-tól jó, akkor ne tedd bele, az én kislányom is már 2 hónapja stabilan ül, de még csak 7,5 kg, én kivárom a 9 kg-t, nem a rendőrök miatt, hanem, mert, ha menetiránynak megfelelően van bekötve, a nyaka még nem biztos, hgyo kibírna egy nagyobb fékezést. De, ha olyan ülést veszel, ami beköthető menetiránynak háttal, akkor beleteheted.


Mi még hordozóban utaztatjuk, pedig már megvettük az ülést, de itt áll a dobozban, amíg el nem érjük legalább a 9 kgt.

2009. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a súly a lényeg? És ha mondjuk 10 kg lenne a kislányom, viszont nem tudna ülni/mászni/állni (tehát olyan dolgokat, amihez erősebb izomzat kell), akkor tehetném menetiránnyal megegyezően? De a nyaka akkor pláne nem bírná a fékezést, nem? Áááá, és mi van ha 1 éves korára lesz csak 9 kiló? (Ami pedig esélyes, mert tartós elemmel működik, egyfolytában mozog) Akkor végig háttal kell utaznia?
2009. aug. 5. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem a kg számítana, akkor életkorhoz vagy mozgáshoz kötnék az ülések fajtáját! A súly azért számít, mert egy 9kg-os gyerek fejének megtartásához még akkor is másfajta izomzat kell, mint egy 7 kg-oséhoz, ha nem mászik.
2009. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ebben van valami, köszi a választ! Tényleg, csak nem gondoltam bele... további szép estét!
2009. aug. 5. 23:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!