Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tart ez a mindent...

Meddig tart ez a mindent "megrágcsálok korszak"?

Figyelt kérdés

13,5 hónapos a lányom, és egy pillanatra nem fordíthatom el a fejem, mert mindent megrágna. Könyv, újság, krémek... a fa játékairól lezabálta a festéket, a habszivacs labdáját is már eltiltottuk tőle, mert eléggé hiányos:( Papírzsebkendő a kedvence, a pálcikás jégkrémnél is a pálcikát szívesebben szopogatja, mint a krémet. Volt, hogy a hajszálainkat ette a padlóról, vagy ha elvétve talál egy pöszmötöt vagy morzsát, azt is megeszi. Az utcán nem bírunk sétálni, mert ha kavicsot lát azonnal a szájába akarja venni, és ha elveszem tőle, akkor óriási hisztit ver le.

Tudom, hogy minden gyerek ilyen, de ennyire???? És meddig tart ez a korszak, mert már nagyon elegem van belőle, hogy egy percre sem lankadhat a figyelmem, mert mindent nem vagyok hajlandó elpakolni sem.


2009. aug. 5. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom, amit talál beveszi a szájába. Kövek az utcán (a múltkor a strandon még egy csikket is :(-törne le a keze annak aki eldobja gyerekek közelében), faág, fűszál...

Itthon is mindent amit talál-pénz, kislabda, kisebb mütyürök a tesójától..

De tényleg állandóan azt kell figyelnem mit vesz a szájába.


Azt hallottam, hogy kb. 18 hónapos korukig még "rágcsálnak".

2009. aug. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyébként, mi mindent elpakoltunk. Amit lehetett feljebb tettük, amit nem az eltettük-ha majd nagyobb lesz elővesszük (mondjuk ez inkább olyan dolgokra értendő amire fel tud mászni és veszélyes a számára. Pl. üvegasztal).

Én is vettem már el tőle szivacskockát mert kiszakadt rajta a borítás, Ő meg a szivacsot ette :(

2009. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16 hós a fiam. A mai napig kóstolgat:)
2009. aug. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!