Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire nagy baj lenne?

Tényleg ennyire nagy baj lenne?

Figyelt kérdés

10 hetes a kisfiam, csak anyatejet kap és 6 kiló. A védőnő és egyes anyukák szerint is már régen át kellene aludnia az éjszakát. Este 9-kor eszik után alszik is egyből és hajnalban olyan 3-4 között szopizik egyet, ami max 10 perc és már alszik is tovább, reggel olyan 8 körül kel.

Azt tanácsolták, hogy ne etessem meg hajnalban, mert nem fog majd erről leszokni, adjam oda neki a cumit és attól majd elalszik. Ha ez nem használ itassam meg teával vagy vízzel. Nem értem, hogy miért baj az hogy ő még egyszer felkel enni? Miért kellene leszoktatni? Vagy tényleg ennyire nagy baj lenne? Adjatok tanácsot, mit csináljak? Már teljesen el vagyok keseredve. :(


2009. aug. 5. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennél még lesznek nagyobb "gondjaid" is, ne keseregj! Tök jól csinálod, ha szívesen felkelsz, etesd meg nyugodtan.
2009. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig megettem éjjel és magától átaludta késöbb az éjszakát.ne hallgass másra valakinek még 1 éves korában sem alussza végig..nekem sajna 1 hete se nappalom se éjszakám..talán jön a foga és azért..eddig végig aludta 1 hete óránként vagy 3-4x felkel éjjel..

5 hónapos anyuka

2009. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én védőnőmet hallanám! Nehogy felkeljek éjszaka etetni 3 hónaposan, mert akkor soha nem fog leszokni a pici az éjszakai evésről - szintén a cumizást és a teázást javasolta! HÜLYESÉG! 6,5 hónapos koráig este 9-kor letettem, kelt éjjel 1-kor és reggel 5 órakor. Aztán egyszer csak, egyik napról a másikra átaludta az éjszakát és azóta is így van. Szóval fel a fejjel, és nyugodtan kelj fel hozzá éjszaka, nem lesz ez így örökké!
2009. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság!


10 hetesen egy evés éjszaka teljesen normális, úgyhogy nyugodtan szoptasd meg. Én a saját gyerekemnél ezt már úgy hívtam hogy átalussza az éjszakát, hiszen csak félálomban evett egyet és aludt is tovább.


Szülésznő/Védőnő

2009. aug. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam is 10 hetes és ugyanez az éjjeli menetrend nálunk is. Mikor hajnalban felébred, megszoptatom. Ez mindkettőnknek jól esik: neki azért, mert nagyon éhes, nekem meg könnyít a cici feszítésén.Nekem még nem mondták, hogy ne szoptassak. Ha adsz neki teát, ugyanúgy hozzászokik az éjjeli iváshoz. Ne legyél elkeseredve, ez teljesen jó, valakinek még ennél többször is felébred éjjel a babája.

2009. aug. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne agódj.A lányom 18 hónapos,még csak 2x aludta át az éjszakát.Minden éjjel ébred 1-3x.Pedig már 4 hónapja nem szopik.

Adj neki szopizni amikor csak kéri.Még olyan kicsi....

2009. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztató szavakat! Mindig felkelek megetetni, mert szegénykém nagyon "eszi" a kezét és biztos vagyok benne, hogy éhes és nem csak cicizni akar. Amúgy a hajnali szopizás teljesen félálomban történik nála, mert már a cicin elalszik és tényleg max csak 10 percig tart.
2009. aug. 5. 13:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nehogy már szabadkozz!Hiszen csak 10 hetes!Ilyenkor még az is teljesen normális,ha 3 óránként eszik!Teljesen jól csináljátok.Senkinek ne hagyd,h beleszóljon!2 gyerekes anyuka
2009. aug. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig azt mondják, ne szoptassak éjjel, mert nem fogom tudni leszoktatni róla. De mit tegyek, ha ez az igénye..? Ő a főnök, ő mondja meg mikor van etetés. 9 hetes.

Az éjjeli szopi amúgy is "lábujjhegyen" történik, se pelenkázás, se büfiztetés, éjszakai fénynél 10 perc félálomban és uzsgyi vissza a kiságyba.

Nekem volt, hogy éjjel óránként (!) kért, meleg volt... ennyi. Ez az igénye, szoptasd meg!

Jó babázást!

2009. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!