Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a babáknak cipőcské...

Mikor kell a babáknak cipőcskét venni ami tartja a lábukat?

Figyelt kérdés
Amikor felállnak, vagy amikor már ténylegesen mennek, totyognak?
2009. aug. 2. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Annál jobb minél többet jár mezítláb de adhatsz a lábára cipőcskét hogy szokja csak nagyon elővigyázatosnak kell lenni a vételénél tapasztalatból beszélek nem mindig a legdrágább a legjobb!!
2009. aug. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemsokkal azután, h felállnak, ha már pár lépést tesznek kapaszkodva, igaza van az előttem szólónak, h jó és egészséges a mezítláb, de azért a kis gyenge bokájukat még tartani kell vminek, mikor már elindulnak, persze mezítláb is kkel lenni, nem folymaatosan cipőbe.Az első igazi cipőt vagyis szandált Siestát 1éves korában vettem fiamnak.
2009. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

mi gyógytornászhoz jártunk egy nyaki probléma miatt. már abbahagyhattuk, tőle kérdeztem múltkor ugyanezt. azt mondta, amikor már egyedül biztosan jár, onnantól kezdhetem szoktatni a cipőhöz. két normális cipője legyen. egy szandálszerű, amit a lakásban tud hordani, illetve nyáron, ősszel kint, és egy zárt, amit télen kint hordhat. eleinte csak egy egy órát legyen rajta akár bent akár kint, többet ne. majd fokozatosan egyre többet. amikor kint van sokat benne, akkor napközben a lakásban ne legyen rajta. Fontos hogy egyensúlyban tartsuk ezt, mert a láb fejlődéshez kell az is hogy sokat mezítlábazzon, ugyanakkor a megfelelő cipő is. amikor mezítláb lépdel, minél többet járkáljunk vele egyenetlen talajon, kavicson, betonon, homokban, hogy szokja a lába.

A cipőnél és szandálnál a legfontosabb, hogy hátul zárt legyen, és hogy kicsit magasabb legyen a szára, tehát a bokáját és a sarkát tartsa. a sarokrésze kemény legyen mindenképpen.

amit még kérdeztem: adidas,nike, stb márkák azok márkák kisgyerekeknél is? erre mondta, hogy semmiképpen sem, azok divatolások. kifejezetten gyerekcipőt vegyünk neki. elefanten, siesta. utóbbi nagyon drága, előbbi olcsóbb, de ugyanúgy megfelelő minőségű.

2009. aug. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!