Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat pazaroltok a babák/kisgy...

Sokat pazaroltok a babák/kisgyerekek ételével?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre a kérdést! Abból indulok ki, hogy a testvéreméknél a két gyereket nézve, hogy most anya ezt kérem, kibontják, mégse; azt kérem, kibontják, azt sem, joghurt, ilyen meg olyan szelet, túrórudi, stb. Persze mindig akad, aki megeszi a maradékot, de nekem ez valahogy nem tetszik.

Hogy lehet ésszerűsíteni ezeket a dolgokat, hogy lehet spórolni, de inkább jobb szó rá, hogy hogy lehet a fölösleges pazarlást elkerülni. Vagy ez elkerülhetetlen?


2009. aug. 2. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez elkerülhetetlen pici babánál - bébiételek, desszertek, és kisgyereknél, sőt a nagyobbnál is. A fiam van hogy kibonja a jégkrémet, leeszi róla a csokit, és köszöni nem kéri. Ekkor jövök én. De amikor nem kell nekem sem, amit meghagy, megy a kukába.

Aztán ott van a 10 hónapos lányom, akinek ha felbontok egy bébiételt, v. desszertet, és épp nem kéri, megy a macskának, v én megeszem.

Ez van. Most lehet feltűnik neked, és nem is tetszik, de ha lesz gyereked, másként fogod szemlélni a dolgokat.

2009. aug. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mint 2 gyerekes anyuka,egyetértek szóról-szóra az előttem szólóval.
2009. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos a kicsim! Úgyhogy pont ezért kérdezem, hogyan készüljek az elkövetkezendőkre. A bébikajával úgy még tudom csinálni, hogy veszek ki belőle, amit nem eszik meg, az meg a hűtőbe, jó lesz holnapra. De a cseppet sem olcsó desszertek majd később!... Vagy majd mindet nekem kell megenni?:-)) Hogy fogok akkor kinézni? :-))))
2009. aug. 2. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Ha már kicsit értelmesebb, csak egy ételt mutass meg neki. Mondd meg, nincs most más. Kóstold Te is meg, hogy lássa milyen finom. Ha most se kér, mondd neki, hú akkor mindet megeszem és neked nem fog maradni. Hátha kicsit irigy lesz és megijed.

Sajnos ez sem jön be mindig, főleg melegben, ha inkább szomjas, mint éhes.

2009. aug. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: majd kialakul nálatok is, hogy mit szeret a pici, igy nem kell felesleges dolgokat venni. Én már nagyjából tudom, mégis van hogy megmarad 1/4 üveg desszert, és már nem tudom tovább tárolni, mert ugye v egy napig, v 48 óráig tárolható. Én sem eszek meg mindent, de a desszerteket még bevállalom. Sőt még apa is :)

Az én lányom már a mi főztünkből is eszik, igy mostanában kevesebb a pazarlás.

2009. aug. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmi baja sem lesz a hűtőben a kinyitott bébiételnek/desszertnek a 3. napon sem - ezért kár kidobni!!!
2009. aug. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából most nem is elsősorban a babadolgokra gondoltam. Mert én is tudom, hogy ha a főzeléket ha nem is eszi meg ebédre ebben a melegben, egy kis gyümölcsöt tudok azért neki adni. De ha most kidob az ember 2 db sárgarépát, nagy ügy!

De majd mikor ő fog válogatni, és sorban kezdjük meg az általa kiválogatott dolgokat, azt hogy lehet kordában tartani?? Csak nevelés, szoktatás kérdése?

2009. aug. 3. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!