Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha még nem fordul hasról...

Baj ha még nem fordul hasról vissza 5 hós fiam? Hasra már régóta fordul, de vissza még nem is próbál, ez baj?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 5hós. Nagyon lemaradtunk? Nektek mikor forgolódott? Egy első babás!
2009. aug. 2. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5,5 hósan fordult egyáltalán hasra. Előtte semmit nem csinált, csak háton játszott. Aztán 6 hósan sikerült hasról hátra fordulnia, de ezt nem is nagyon csinálta, talán 2x. Mivel rájött, hogy ha hason van, akkor fel tud állni négykézlábra.


Nincs lemaradva a fiad egyáltalán, 6 hós korig kell forognia mindkét irányba. Sőt, biztatásként tudom mondani, hogy 7,5 hós korára a fiam már mászott, ült és felállt. Szóval lehet, hogy belelendül majd a fejlődésbe és még be is előzi a kortársait. Attól függ mennyire akaratos. Az enyém nagyon az, és nem vette tudomásul, hogy nem megy. ;-)

2009. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon akaratos félálomba is hasravágja magát, és próbál mászni míg el nem vörösödik a feje az erőlködéstől. Tegnap találkoztam egy vele egyidős babával aki oda vissza fordul és elgondolkodtam. A párom szerint azért nem csinálja mert duci! 8kg
2009. aug. 2. 12:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a dokinő, hogy a fiúk lustábbak. Meg hát az én babám is elég nagy volt. Az enyém is 8kg volt, mikor ennyi idős volt és 74cm. Szóval valószínűleg ekkora súlyt cipelni sem lehet könnyű nekik. Hamarosan visszafelé is fordul, ne aggódj!
2009. aug. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 5 hónapos és szintén nem fordul hasról a hátára, mászni próbál meg hason forog, és szintén 8-8,5kg.Duci, de legalább van bennük erő.Szerintem fel fognak csatlakozni, minden baba más ütemben fejlődik.

2009. aug. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtató kommenteket! Remélem hamarosan beírhatom h visszafordult. :-)
2009. aug. 2. 18:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Fiam elmúlt fél éves, mikor először megcsinálta. Aztán felgyorsultak az események: kúszott, felült, mászott, tegnap felállt. 8.5 hós. Semmi gond vele, ezen ne aggódj.
2009. aug. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 hónapos mult és 8 kilo és ö is csak 2 szer fordult hasra
2009. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom így fejlődött.

5,5 hós hasra fordult.

6,5 hós hasról hátra.

7 hós négykézláb ringatózik

8 1/4 hós felült egyedül négykézlábról tolta magát hátra.

8 3/4 hós mászik

9 hós felállt, bútorok mellet mászkál.

11 hós tolja maga előtt az etetőszéket, járásegítőt, pár másodpercre áll egyedül, két kézen fogva szépen sétál.

Itt tartunk, azért írtam le mert én is sokat izgultam ezek miatt főleg az elején és mi tényleg nem siettük el a dolgot.

Jó babázást.

2009. aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!