Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még mindig nem nézegeti a kezét?

Még mindig nem nézegeti a kezét?

Figyelt kérdés
Már 4 hónapos de a kezecskéit még nem vette észre. Nem igazán értem a dolgot, mert a lelógó játékokat próbálja megfogni, ütögeti. Ha a kezébe adok valamit, azt megfogja, de nem figyeli a szemével, hanem rögtön a szájába veszi. A kezecskéi állandóan a szájában, most már annyira, hogy nehezen lehet elterelni a figyelmét másfelé.Ez jelenthet valami rendellenességet? Amúgy hátról hasra, hasról hátra forog. Nagyon sokszor az oldalára fordul, így is alszik el. Nagy baj van?
2009. aug. 2. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi fiunk 4 hónapos, ugyanezeket csinálja, szerintem teljesen normális :)
2009. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom is 4 hónapos, és ő is csak most kezdte el nézegetni a kezét, illetve most nyúl az ágya fölött lévő forgó felé, és így vette észre hogy van keze:) Szerintem sincs semmi baj a babáddal!
2009. aug. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy baj lehet. Egyszerűen jobban érdeklik a színes játékok, mint a kezecskéje. Tudja, hogy van neki, mert a szájába veszi. Az én lányom 5és fél hós, de kifejezetten a kezeivel sosem játszott, csak rágra, szopogatta. a lábait is csak most fedezte fel. De ha nagyon aggaszt, kérdezd meg a gyerekorvost.
2009. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A mi babánk már hat hónapos, már négykézlábra áll, tehát nincs lemaradva semmiről, nagyon mozgékony, de pont a héten írtam fel, hogy milyen aranyosan kezdi nézegetni a kezecskéit. Hosszú percekig forgatja, ámuldozik, ÓÓÓ, ÓÓÓ, ÚÚÚÚha! Ilyen felkiáltásokkal. Talán most más szemszögből látja, és így érdekesebb neki. Eddig ő sem figyelgette, úgyhogy ne aggódj!!
2009. aug. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lányom pár nap múlva lesz 5 hónapos, forog hátról hasra és vissza, amit elér, azt megfogja és a szájába veszi.

Mostanában a lábával van elfoglalva.

Amúgy hason szokott tevékenykedni, próbál kúszni.

Ő is vagy oldaltfekve, vagy hasom alszik magától.

De a kezét sosem nézegette/nézegeti4

Először én is aggódtam, de mivel ő nem az az ágybanfekvő, nézelődő típus, így megnyugodtam.

Főleg mióta intenzíven használja a kezeit.

2009. aug. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok, megnyugodtam. Mindenkinek szép napot!
2009. aug. 3. 08:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 10 hós és még csak most kezdte el nézegetni a kezeit meg rágni a lábujját. Eddig mindig mással játszott és szerintem nem fedezte fel a testecskéjét, így csak most kezdett iránta érdeklődni. Én is először megijedtem, de szerintem nincs miért, mert nincs semmivel lemaradva, lessz még ideje megismerni magát teljes egészében. A fütyijét is most nézegeti. Hadd őt felfedezni magát.
2009. aug. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
most lett 5 hós az enyém és 5 napja nézi. totál azt hittem ,h már nem is fogja, ha eddig nem tette. de mégis :-D ettől függetlenül fogott, nyúlt a dolgokért, kapálózott a kezeivel, ette a lábát, stb. csinélt mindent szépen, csak nem nézegette.
2009. aug. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!