Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vissza lehet még állítani a...

Vissza lehet még állítani a tejtermelődést? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Egy betegség miatt elég erős gyógyszereket kaptam, egy hónapig nem szopizhatott babám.Eddig fejtem a tejet,de egy hónap alatt annyira lecsökkent a mennyisége, hogy mellszívóval is csak pár csepp jön ki.Szeretnék újra visszatérni a szoptatáshoz, van még remény rá szerintetek ? Mit ajánlotok ? Előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek ! :)
2009. aug. 1. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

szia,

nekem sikerült a tejtermelést fokozni,

kb. öt hónapos volt a babóm, amikor elegem lett az örökös szoptatásból, és fogyózni is elkezdtem, szinte egyik napról a másikra elkezdett apadni a tejem

a babóm, meg egy éjjel 3-4 szer felébredt, mert szegénykém éhes maradt (6 hetes korától végigaludta az éjszakát)

de az éjszakázást nem igazán viseltem jól, ki kellett valamit találni

a párom nagyon megértő volt, mondogatta hogy neki én vagyok a legjobb nő(a plusz 10 kilóval együtt), és nekünk van a világ legcsodásabb babája akinek leginkább rám van szüksége - ezzel a mélyről elindított felfele

ezt én is megbeszéltem magammal, tudtam h igaza van, elkezdtem újra Laktoherbet inni, napi 2litert, 10 filterből, kicsit többet enni, többször szoptatni és végül a második hét végére helyre állt a tejtermelés, sőt sok is volt

17,5 hónapig szopizott a babóm

2009. aug. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Elméletileg vissza tudod fordítani,kívánom,hogy sikerüljön!

A tapasztalatokról is kérdeztél,ezért írom le,hogy nálam sajnos nem sikerült :( felszaporítani.Miután hazajöttünk a kórházból,egy-két nap elteltéve hasmenésem lett,azt gondoltuk,hogy a stressz okozta.Aztán 1 hét múlva a háziorvosom mondta,hogy bizony járvány van,vigyázzak,mert az újszülöttek különösen érzékenyek a fertőzésekre.Még jobban magamba zuhantam,aztán a gyermekorvos tanácsolta,hogy függesszem fel a szoptatást.Hiába fejtem,stimuláltam,a tej egyre csökkent,kisfiam tápszert kapott és eltelt 3 hét,mire meggyógyultam.Mikor ismét cicire tettem a babát,elutasította és az a pár csepp is nagy ordítás árán került a pocijába.Ennek ellenére 4 hónapig szoptattam,igaz 10-20 milliket.Szerettem volna,ha nem így alakul....már mindegy.Bocsi,hogy ennyire részleteztem,nem akartalak untatni :)

A lényeg,hogy próbálj meg minden praktikát s remélhetőleg a kicsid is ismét tud majd cicizni.Sok szerencsét!

2009. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat ! :) Első válaszolótól kérdezném : Egyszerre tetted bele a tíz filtert a két liter vízbe ? Akkor az jó erős tea lett, ugye ? Meddig volt elég egy doboz Laktoherb ?
2009. aug. 1. 23:03
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm mindkettőtöknek a hasznos válaszokat ! :) Egy kicsit jobb kedvre derültem, hogy akkor hátha nekem is sikerülni fog ! :) Csak félek, hogy nagyon hozzászokott már a tápihoz. Bár elfogadja a cicit, csak alig jön pár csepp, de azért próbál szopizni ! :) Amúgy 9 hetes, éjszakákat átalussza, mióta tápizunk. :)
2009. aug. 1. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:

szia, első vagyok

csak most olvastam vissza a kérdést

van egy 1 literes láboskám, abban főztem reggel egy adag teát 5 filterrel, azt délig megittam, aztán ebéd után főztem még egy adagot

a leírás szerint 1 filter- 1 bögre teához, nekem meg 5 filter ment 4 bögréhez. Igy nem volt erős a tea, és friss is volt.

Neked sikerült valamit tenni az ügy érdekében?

2009. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia ! Sajnos, lassan , de biztosan elapadt a tejcsi. :( Mindent próbáltam pedig ... De azért a babám nagyon jól van, hála istennek a tápszert is elfogadta! Mindenesetre köszönöm a segítséget ! :)
2009. aug. 23. 00:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!