Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan kezdhetek el...

Mikor és hogyan kezdhetek el fogyózni úgy, hogy a babám ne lássa kárát? Milyen tornát javasoltok?

Figyelt kérdés
25 kg-t szedtem fel a kisfiammal a terhesség alatt. Már a terhesség előtt sem voltam vékony, de simán kaptam magamra ruhákat. De most sajnos semmi nem jön rám. Szeretnék mihamarabb lefogyni, de mivel szoptatok (sokáig szeretnék) nem alkalmazhatok szigorú diétákat. Amennyi időm van a baba mellett azt mozgással töltöm, igaz csak kevésbé megterhelő tornát végzek mert császároztak és még csak ma vették ki a varratokat. Szerencsére fizikálisan nagyon jól érzem magam, alig vártam, hogy felkelhessek a kórházban már szaladtam. Még a dokim és a nővérek is csodálkoztak rajtam :)
2009. júl. 31. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
A 6hetet töltsd pihenéssel amennyire tudod utána csak szép lassan sok séta!Ha már nem szoptatsz akkor kezdj igazi diétába addig ne nagyon csinálj megerőltető dolgokat nehogy a tejed elapadjon!Én 21kg-ot szedtem fel és 5hós a babám van még rajtam 5kiló és csak sétálok és este gyümit eszem!Hidd el le fog menni !Én is sápitoztam hogy így a ruháim meg úgy és lement 5hó alatt nagyjából!
2009. júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen várd meg a szoptatás végét a fogyókúrával és a keményebb mozgással. Én világ életemben tornáztam, futottam stb... szóval a mozgás volt a fél életem. Felszedtem 16kg a terhesség alatt, ami nem is olyan sok. A korházból hazaérve 3kg többlet volt rajtam az eredeti súlyomhoz képest. Nagyon örültem neki. Aztán ahogy teltek a napok, ettem rendesen, ittam rendesen hogy legyen a picimnek tej, és 3hét alatt visszajött 6kg. Nem voltam vastag tipus, szerettem a szűk ruhákat, de egy sem jön rám még most sem pedig a lányom majdnem 6 hónapos. Egyszer kétszer megfordult a fejemben egy enyhe fogyókúra vagy torna, de mikor a lányomra néztem, azt gondoltam ráérek még. Annyit nem ér hogy a szoptatásról le kelljen mondanunk. Így amig szoptatok, addíg a lányom az első és az Ő kajája... :o)

Vettem pár nacit meg felsőt amiben elfutkározom jobbra-balra, sokat nem tudtam költeni, de pár darabra futotta.

Sokat sétálok, sok gyümölcsöt,zöldséget,levest,főzeléket eszem, néha a lányommal tornázgatunk,ÓVATOSAN. Tényleg a 6-8hetet várd meg a szülés után ha mégis csinálsz valamit, nehogy baj legyen.

2009. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs!

Rajtam is ennyi maradt. Illetve a szoptatás alatt híztam meg nagyon. Borzalmas. Én is azt javaslom, hogy várjuk ki a szoptatási időszak végét, addig tegyük félre a hiúságunkat, és utána uzsgyi, fogjunk valami ésszerű, de hatásos diétába. Nem tudom Te hogy vagy, nekem a mozgás is néha fáj, fáj a térdem, a bokám, ha éjjel kelek, kell pár másodperc amíg bejáratódok. Szörnyű, de ez van. A lényeg most a TEJCI!

2009. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Rajtam "csak" kb 8 kg maradt, 6 hónapos a babám, de szigorúan ragaszkodnak hozzám a kilók, nem akarnak távozni, persze nem is sokat teszek érte. Az én izületeim is oda vannak, talán mostanában látok kis javulást, de alig tudtam felállni, leguggolni,stb. Azzal, hogy most kirobbanó formában vagy azért vigyázz, az erődre később is szükség lesz, ne bízd el magad túlságosan, a sok mozgás mellett pihenj is!! Biztos oda is lehet figyelni az étkezésre, anélkül, hogy az ember kimondottan fogyókúrázna, de ez nem az az időszak! Ha mindenáron, akkor szerintem mérd fel, hogy mi a hiba a táplálkozásban. Sok kenyér, édesség, (mert nálam főleg ezek!), egyél még több zöldséget, gyümölcsöt, és a mozgást talán inkább a sok sétával váltsd ki! Olyan hamar elmegy ez az időszak, utána aztán bele lehet csapni a lecsóba!
2009. júl. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Béres Alexandra: Változz vissza. Én is szoptatok (11 hós a kislányom). Azért szeretem ezt a dvd-t, mert fokozatos. Van egy rész, amikor 3 hós a babád, és utána, amikor már 6 hós. Az előző tizenvalahány perces könnyed torna, a másik fél óra. Az első hónapokban valóban ne végezz megerőltető mozgást, vagy diétát. Amikor már sétálni fogsz a babáddal, sokat számít, meglátod. Én akkor azonnal ledobtam 4 kilót, csak a napi babakocsisétákkal :-). Amikor 6 hós lett a babám, kezdtem el egy picit sűrűbben tornázni, és egy picit diétázni. Sem a tejcim, sem a babám nem látta kárát. A fokozatosság a lényeg, csak annyit tegyél, amennyi jól esik. Jó babázást!
2009. aug. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meg fogok szerezni a DVD-t:)
2009. aug. 2. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!