Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi folyadékra van szüksége...

Mennyi folyadékra van szüksége egy 7,5 hónapos 8 kilós kisbabának?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon keveset iszik, jó ha 150 ml vizet megiszik egy nap. A teát és a gyümölcsléket sajna nem szereti. Mit tegyek hogy többet igyon?

Tápszerből megvan a napi fél liter.


2009. júl. 31. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, az én babóm 3,5 hónapos és majdnem 8 kg. Főleg tápszeres, napi kb. fél liter megvan, és kb. 100-200 ml plusz vizet, vagy teát iszik. Én úgy látom ez elég neki. Gyümölcslevet ő sem iszik, nem ízlik neki, de a Hipp málna-csipkebogyó tea fogy rendesen.
2009. júl. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elvileg a gyerekek folyadékszükséglete 125-150 ml/testsúlykilogramm. Szóval egy 8 kg babának elvileg 1-1,2 l folyadékot kellene meginni. Ebben benn a tápszer/anyatej, joghurt, gyümölcslé, viz, gondolom eszik gyümölcsöt, zöldséget, aminek szintén magas a folyadéktartalma, és ne felejtsük el, hogy a hamikban is van bőven folyadék.

Na az én lányom soha nem itta meg az előirt mennyiséget és még ma sem iszik napi 1 liternél többet, pedig 10,5 kg és 15 hónapos. Tudják a babák, hogy mennyi folyadékra és táplálékra van szükségük. Ne aggódj!

2009. júl. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!