Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemerült az elem a légzésfigye...

Lemerült az elem a légzésfigyelőnkben. Most nagyon rosszul érzem magam. Nagyon félek? Hülye vagyok?

Figyelt kérdés
Túl aggódós vagyok? Most jelzett, hogy ennyit és nem tovább. Nem fogok tudni aludni. Eddig sosem jelzett, hogy baj lenne. Nyugtassatok meg légyszi, hogy ma éjjel sem lesz gond.
2009. júl. 30. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Nekem mind a négy gyerekem felnött légzésfigyelö nélkül, szerintem te is kibirod egy napig.


Egyébként tudo-e, hogy a légzésfigyelö (is) ugyanolyan módon sugároz, mint egy mobiltelefon és nem feltétlen tesz jót egy babának az állandó sugárzás...

2009. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

ne félj, gondolom, nem olyan kicsi már a babád! És ha eddig nem jelzett, miért pont most lenne gond?! Nem mondom, hogy fogsz tudni aludni, mert biztos éberen figyeled majd a lélegzetét... Mi épp azért nem vettünk légzésfigyelőt, hogy ilyen ne legyen! Persze eleinte valamelyikünk ott álldogált az ágynál és hallgatta a légzést egy ideig(párom csak utólag vallotta be ezt). Egy életerős baba nem felejt el levegőt venni. Az újszülöttnél az első pár hétben veszélyesebb, de később folyamatosan csökken a veszély! Egy jó ötlet, hogy tedd magad mellé a kicsit! Ennyitől nem szokik még be az ágyatokba, de te nyugodtabb leszel!

Amúgy te nézted, hogy a kórházban az újszülött osztályon nem volt egy darab légzésfigyelő sem??? Én otthon gondoltam rá először, hogy mi ki-betologattuk a babáinkat, minden figyelő nélkül, és a nővér sem állt mellettük éjjel. Persze kicsi fiam mellettem volt, bár egy éjjel pár órát otthagytam az újszülöttes szobában, mert éhes volt, sírt keservesen, megetette a nővér, és mire visszaértem a mosdóból(ami kb 5 perc volt) már aludt, és otthagytam, nehogy felébresszem a kocsi zörgésével! Reggel meg rohantam érte! Na szóval ott bizony nem volt légzésfigyelő, a nővér pedig pihent a helyén. De tényleg, egészséges, erős baba vesz levegőt! Sőt az én fiam még horkol is! Ne aggódd túl magad, inkább vedd oda mellétek!

2009. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy hete mi is így jártunk! 8 feltölthető elem a házban, ami le volt merülve. A töltő a szervizben, gondolhatod mit éreztem!!!

De az én babám nappal nem alszik légzésfigyelőn, így az este is nyugisan telt!

Ne aggódj, nem lesz gond!!!! 5 hónapos baba anyukája

2009. júl. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányomnak sem volt légzésfigyelője és ha megszületik a babám neki sem lesz.

Hát ha nem sértődsz meg, szerintem túlaggódod. Ha eddig semmi nem volt, biztos, hogy most sem lesz semmi. Ha mégis nagyon félsz, akkor kelj fel hozzá éjjel egy párszor és győződj meg róla, h nincs baj.

Nem vagy hülye, csak nagyon félted a gyerkőcöd. :)

2009. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem aggódod túl, én olyan szinten voltam, hogy már a kórházba a kis tologatóba is tettem légzésfigyelőt. De azért arra kiváncsi lennék, hogy milyen légzésfigyelőtök van amihez nem járt adapter. Nekünk angelcare van és én mindig 220 ról működtetem, ha áramszünet van, akkor vált át elemre. Nem volt a dobozában ilyesmi?

2009. júl. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Aranyosak vagytok!

Kölcsön van a figyelő, így ha van is hozzá adapter, nekünk nem adták oda. :(

A kórházban, mivel korababa, az első napokban volt alatta légzésfigyelő, inkubátorban volt. Mikor kivették, akkor már gondolom nem volt alatta.

Ezért is örültem, hogy kaptunk kölcsön, mert nagyon féltettem (és most is persze :)

Szépen növöget, jól fejlődik, erős baba. De hát bennem itt a félsz! :)

Már egyszer volt olyan, hogy evés után a hasamon elaludt és már én is majdnem aludtam, így úgy döntöttem, hogy leteszem. Mielőtt megmozdítottam volna úgy éreztem, vagyis nem éreztem, hogy venne levegőt. Magam elé emeltem és még így sem éreztem, se nem láttam, hogy lélegezne. Még meg is ráztam, persze csak picit. Akkor mozgott és vett is levegőt. Hát szerintem mondanom sem kell, hogy hogy megijedtem. Egyáltalán nem biztos, hogy nem lélegzett, sőt! Szerintem csak én nem éreztem. Viszont azóta para van!

Nappal ő sem alszik légzésfigyelő mellett, de akkor szinte végig ott vagyok a közelében és sokszor nézek rá!

Nos megpróbálok nem folyton erre gondolni és aludni.

Ok, hogy mi is felnőttünk figyelő nélkül, de ezt mondjátok azoknak is, akik a bölcsőhalál miatt veszítették el a babáikat!

2009. júl. 30. 23:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia.Ez a megszokás.Mi 6 hós elmúlt amikor véletlenül leejtettem a égzésfigyelőt.nem romlott el,de egy napig a nélkül alutt a fiam.Nagyon rosszul éreztem magam.tudtam,hogy nem lesz baj,de mégis olyan érzésem volt mintha a légzésfigyelő tartaná életben a drágám.Az első északa után,másnap már direkt nem kapcsoltam be,ma meg már egyátalán,ki is vettem a lapokat is.Ez csak egy bizalmi érzés,mert valahogy biztonságban éreztem a babám,és ez megnyugtatott.az első két északa után,már semmi rossz érzésem nem volt.szerinem neked is elmúli,de szerintem ez természetes is.ha nem túl pici már a baba szerintem ne is ragd vissza.
2009. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Most 3 hós, így még inkább marad alatta. Amúgy nem volt gond az éjjel. :D

2009. júl. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!