Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a bölcsö...

Mi a véleményetek a bölcsö halálrol? Ti nem féltek töle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem, túléltem.
2009. júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem,és bébiőrünk is van.
2009. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell tőle félni.A csecsemőknek csak kisrésze hal meg így.Sokkal több gyerek hal meg pl.rákban,vagy más betegségben,de a szülők nem szoktak ettől félni előre.Értelmetlen dolog olyasmitől félni,ami esetleg bekövetkezhet.Akkor az egész életünk másból sem állna,mint félelemből.
2009. júl. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Koraintenzíven dolgoztam, a bölcsőhalál régen is előfordult csak nem verték nagy dobra.A babáknak fejlettlen az idegrendszerük és előfordul nem koraszülötteknél is hogy olyan mélyen bealszik, hogy elfelejt levegőt venni. Általába az első 6-12 hónapban fordulhat elő. De ha bizonyos óvintézkedéseket bevezetsz nincs mitől tartani. Én nem vagyok híve a hanyatt fektetésnek éjszaka, mert ha bukik saját nyálában megfuladhat. Sokan újabban azt mondják ne hassal, de az én koromban és a kórházakban a mai napig hason altatják a babákat ezért, én a hason vagy oldalt megtámasztva tartom jónak. Feje alatti pelenkát ugy téve, hogy ne tudja begyűrni az orrához, és ma már jobbnál jobb légzés figyelők vannak, engem megnyugtat a tudat, amellett, hogy ha megszólal, az esetek többségébe a hang felébreszti a mély álomból a kicsit is és mire az ágyhoz érünk, már újra vesz levegőt.
2009. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

21,44-nek tökéletesen igaza van.

Amikor a nagyfiam született még nem volt ez a nagyszerű találmány,én megmondom őszintén sokat aggódtam.Ha nem aludt azért nem aludtam,ha igen akkor meg azért nem mert nézegettem.A másik két gyerekemnél sokkal nyugodtabb voltam,biztonság érzetet adott a légzésfigyelő.A kisebbiknél volt is egy riasztásunk egyik éjszaka 3 hós kora körül.Nagyon megijedtem,és nem is akarom megtudni,hogy okkal volt-e vagy csak rosszul érzékelt a figyelő.Egy biztos,hogy inkább riasszon ezerszer tévesen,mint egyszer ne.És valóban nem túl gyakori a bölcsőhalál szerencsére,de nem ezt mondja akinek át kellett ezt a szörnyűséget élnie,hogy meghalt így a gyereke.Van ismerősöm,akinek a 6 hónapos kislánya a délutáni alvásból sosem ébredt fel.Hát Ő szegény verte a fejét a falba a pszichiátrián,hogy hülyeségnek tartotta a légzésfigyelő használatát.Apukámnak egy testvére is így halt meg 6 hetesen.Nekem a kicsi most volt 1 éves,egy hete nem használjuk,de valahogy nyugodtabban aludtam amikor be volt kapcsolva.Én ajánlom mindenkinek,mert ha több ezer gyerek közül 1-et ment meg,akkor már volt értelme feltalálni.

2009. júl. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
persze hogy félek tőle mint sokminden mástól Az a véleményem amit kivédhetünk az védjük ki, ami ellen nem tehetünk ott ne aggódjunk feleslegesen. így van légzésfigyelőnk, minden oltást megkapott, biztonságos ülése van stb.
2009. júl. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
eleinte ugyis sokszor szoptattam így rövid ideig aludt , majd nagy alvo lett és IZGULTAM 4 hóaposan vettem figyelöt és szépen én is alszok nem járok be halgatozni!!! biztosan érzem hogy valamit tudnék csinálni hiszen ösztönösen cselekszünk már megfigyeltem pár hónap allatt.Sok mindent ki találok mikkor változik a babázás rendje.
2009. júl. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én azt olvastam hogy ez azért lehet mert azt álmodják,hogy az anyméhben vannak és mivel ott nem kelett levegőt venni nem vesznek és ez okozza..Persze igazából még nem jöttek rá mi is az igazi teljes oka,de ez a valószínű..De nem kell félni tényleg..engem is a légzésfigyelő nyugtatott meg,hogy van már nem is érdekel a dolog.:)
2009. júl. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!