Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elhagyhatnánk a reggeli tápszert?

Elhagyhatnánk a reggeli tápszert?

Figyelt kérdés

Nyolc hónapos a babám, ötször eszik egy nap. Reggelire és vacsorára tápszert, tízóraira tejpépet, vagy most már kenyeret, sajtot, sonkát (amit egyedül eszik), ebédre zöldség, tészta, hús, uzsonnára gyümölcs.

Pár napja kitolódik az ebéd, csak négyszer kér enni.

A tízórait elhagyni nem szeretném, mert szeret egyedül enni és a tejpépet is szereti, az sem jó, ha épp a főzelék, vagy a gyümölcs marad ki.

Baj, ha a reggeli helyett eszi a tízórait és akkor csak naponta egyszer kap tápszert (este 240 ml-t eszik). A tejpépben is elég sok van, ez így elég lenne a napi tej adagnak?


2009. júl. 30. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden babának más a ritmusa. Ha nektek így jön ki, próbáld meg, és ha beválik, jó. Ha nem, megpróbálsz majd mást.

VAgy adj reggelire tejpépet, lehet akkor nem kell tízórai, hisz már elég nagy, ebéd, uzsi és vacsi.

Tapasztald ki.

2009. júl. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én is úgy gondoltam, hogy reggelire kapja az eddigi tízórait, tízórai nem lesz és az ebédet előrehozom (eddig 1-2 között volt).

Csak mindenhol azt olvasom, hogy napi 400-500 ml tejalapú étkezés kell még és az így nem lesz meg, mert a tejpépben nincs annyi tej, mint amennyi az elhagyott reggeli tápszerrel kiesik.

Ez nem gond?

2009. júl. 30. 20:59
 3/5 anonim ***** válasza:
kenyérke mellé is ihat tápit . Fontos vitaminok vannak benne én nem csökenteném még 8 hónaposan!!!kORAINAK TALÁLOM!!!
2009. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja és sok lenne a szilárd étel a belecskéinek még kell a folyékony , én babám 9 hónapos de nem váltanám ki a megfelelö tápszert adalékos kenyérre és párizsira tele van E -anyaggal és adalékkal , szalonna börke stb. Olvas utána !!! Ehetmég eleget az életbe mellék anyagokat! Pl. Virsli a legrosszabbbb.
2009. júl. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most reggel tejpépet kapott tápszerrel, ha ebédig kér valamit, akkor megkínálom a kb kimaradt tápszerrel.

Köszönöm szépen a válaszokat, majd valahogy kialakítjuk ezt. Az a gond, hogy ő már nincs oda a folyékony kajáért, a gyümölcsöt sem eszi meg már pürésítve és a tápszert sem díjazza. Este megeszi gond nélkül, amikor már félálomban van, de reggel nem akarja elfogadni.

Egyébként nem adalékos kenyere, párizsit és virslit kap. Én ezt egy szóval sem írtam, nem tudom, hogy honnan jött ez le.

A kenyeret én sütöm neki, a lehető legtermészetesebben. És én azt írtam, hogy sonkát kap. Házi főtt sonkát. Egy kedves ismerősöm hentes, így mindig 100% színhús sonkát kapunk tőle, nem hinném, hogy adalékanyagot fecskendeznek bele.

2009. júl. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!