Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régebben (20-30 éve) mindenki...

Régebben (20-30 éve) mindenki adta a feles tejet a babának - én is azon nőttem fel anyám szerint. Most miért nem lehet adni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
mert már kitalálnak mindent,az emberek meg bedőlnek mindennek :(
2009. júl. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Mert azóta kitalálták a "nagyokosok", hogy 1 éves kor előtt allergiát okozhat a tehéntej... :]


Amúgy nekem sem lett tőle semmi bajom, sőt hírből sem ismerem az allergiát, pedig már 54 éves vagyok...


Mondjuk, lehet azóta a tehenek sem ugyanolyanok, a fű is másképp nő (többet műtrágyázzák, permetezik, a teheneket is folyamatosan oltják antibiotikumokkal, etetik hormonokkal, stb.), a tej sem igazi tej már, csak valami pótlék állítólag?...


Nagyapám idején még nyugodtan ittak a folyók vízéből, ma már a csapvízet sem merem meginni, olyan koszos... :[

2009. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
nem a tejallergia miatt nem ajánlatos, hanem azért, mert a vitamintartalma nem alkalmazkodik a babák igényeihez, vasat von el a szervezettől és megterheli a babák veséjét. ennyi elég?
2009. júl. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
és az sem igaz, h mindenki adta, én sem kaptam tejet 10 hónapos korom előtt, a tesóm sem, sőt ismerek olyan 43 éves embert, aki tápszeren nőtt fel.
2009. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

20-30 éve még az AIDSről sem tudtak, sőt a H1N1 vírusról sem, ma meg tudunk.

Egyszerűen fejlődik az orvostudomány, márt tudjuk, hogy a mi korosztályunk emésztési zavarainak lehet oka, hogy annó feles tejet kaptunk...

Szerintem ennyi, és ezt nem kell túlbonyolítani. Ha hülyeségnek tartod adod a gyereknek a tejet, ha nem , nem...

Mindenki eldönti, mit csinál.

2009. júl. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
20-30 éve a tej még látott valamennyi tehenet. :-)
2009. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

A kérdező kommentje:

EZT olvastam :Miért ártalmas a tehéntej?

A tehéntej értékes és csaknem nélkülözhetetlen táplálék mindazoknak, akiknek a szervezete képes a benne lévő összetevők feldolgozására. A tökéletesen egészséges gyermek esetében is életkori sajátosság azonban, hogy a szervezet funkciói - például a vese kiválasztó tevékenysége, a bél immunológiai állapotának érettsége -még nem éri el a felnőttekét. Az ilyen fiatal gyermekek még abban az esetben sem tudják a tehéntejet tökéletesen feldolgozni, ha sem tehéntej-allergia, sem tejcukor-felszívódási zavar nem áll fenn. Vajon miért nem?

- A tehéntejben nagy a fehérje és a nátrium mennyisége, ezek kiválasztása a vesét terheli.

- A tehéntej energiatartalma alacsonyabb annál, mint ami a fejlődő szervezet számára kívánatos. Ahhoz, hogy a kisgyermek jóllakjon, a testfelszínhez képest túl nagy mennyiséget kell belőle fogyasztania. Egy hét-nyolc hónapos gyermek naponta közel 1 liter tejet kap. Ennek kiválasztása terhelheti a veseműködést. Ilyen nagy mennyiségű állati fehérje fokozza a tehéntej-allergia veszélyét.

- A tehéntejfogyasztás egyik legnagyobb kockázata a vashiányos vérszegénység kialakulása. A tehéntej vastartalma alacsonyabb, mint amennyire a gyerekeknek a fejlődésükhöz szükségük van. További veszély, hogy a tehéntejben lévő vas nem szívódik fel, és nem hasznosul kellőképpen a szervezetben.

- A tehéntejben lévő jód, cink, szelén és más nyomelemek mennyisége változó, és sem ezeknek, sem a tehéntejben lévő vitaminoknak a mennyisége nem éri el a kisgyermekkorban szükséges értéket. Hiányuk miatt a pajzsmirigy, a belső elválasztású mirigyek, az egész anyagcsere hőfoka alacsony.

2009. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
BOCSI RÉGEN IS VOLT TÁPSZER!!!
2009. júl. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha tenyleg erdekel a tema(es nem csak itt szeretnel meltatlankodni a teman) barmelyik keresobe beirva rengeteg cikket olvashatsz errol aztan eldontheted, hogy te mit talalsz jonak
2009. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!