Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kötöttetek a kicsinek babakötv...

Kötöttetek a kicsinek babakötvényt?

Figyelt kérdés

érdemes?

most hallottam róla,de nem nagyon értem,hogy müködik.

az állam ad egy fix összeget,és az kamatozik 18.éves koráig,vagy lehet befizetni is hozzá?

vagy milyen más megtakarítási módok vannak?

elég szükös a jelenlegi anyagi helyzetünk,de azért szeretnék a babának már most félretenni


2009. júl. 30. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
2009. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Mi az OTP-nél kötöttünk, mert oda megy a fizetésem és a családi pótlék is. Havi 1000 ft a legkevesebb összeg amit még megéri ráutalni a számlára. Mi ennyit utalunk. Ezt nem is lehet észrevenni. DE azért 18 éves korára valami csak lesz belőle. Évente küldik az összesítést, hogy mennyi pénz gyűlt össze. Az önkormányzatok is fizethetnek rá. Képzeld a debreceni önkormányzat egyszeri alkalommal valami 700 Ft-ot tett rá. Milyen kedvesek, nem?
2009. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Természetesen érdemes megkötni, hisz miért ne fogadnád el azt, amit az állam ad.

A lényeg, hogy adnak egy fix összeget, és az kamatozik 18 éves korági-ahogy írtad.

Tehetsz be pénzt bármikor, de erről azt kell tudni, hogy kivenni és megszüntetni nem lehet, csak a gyeremek 18 éves korában.

Mi kötöttünk neki egyéb banki biztosítást is, és azt fizetjük (havi 5.000 ft) , hisz bármikor lehet bármi, és akkor kell pénzt mozgósítani, és ezt lehet, a babakötvényt nem lehet.

De mindenképp ki kell használni, ha kis pénz is- lesz, mire kiváltja.

2009. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is az OTP-nél nyitottuk meg a kislányunknak plusz a párom kötőt az ING-nél életbiztosítást amit szintén 18 évesen kap majd meg.
2009. júl. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

42000 ft-ot ad az állam, s ha befizetsz minden hónapban, akkor még év végén 6000 ft-ot ad hozzá az állam.

Ha nem fizetsz is hozzá, érdemes kiváltani, 40 ezer is jól jön majd neki 18 évesen!

Én az államkincstárban nyitottam meg, vittem minden papírt amit küldtek, anyakönyvi kivonat, adó taj lakcím kártya. 10 perc alatt megkötötték. Ott állampapírt kellett érte venni, s az kamatozik.

2009. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen! Ha nem nyitod meg elvileg akkor is félre van rakva az a 40valahányezer neki, DE ebben az országban ki tudja! Szóval megnyitottam, a CIB-nél. AZ állam ráutal, évente max. 120.000,-amit be lehet fizetni, ha jól tudom. FONTOS, hogy vigyed a következő papírokat: a bébi Születési anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, adóazonosító jele, vagy annak igazolása (kaptál egy levelet, azon rajta van) és a MÁK igazolása, hogy ki kapja a családi pótlékot, mert aki azt kapja az nyithatja csak meg a számlát! És persze a szülő papírjai.

Nem kötelező rá befizetni és tényleg csak 18 évesen kapja kézhez, de talán valamire csak jó lesz!

2009. júl. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!