Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba Down-koros az mar a...

Ha a baba Down-koros az mar a szuletesekor kiderul?

Figyelt kérdés
Aggodom magam miatt a terhessegem alatt vegeig Down koros gyerekekkel talalkoztam ahova mentem ott voltak minden ejszaka remalmok gyotortek de a lelkem melyen ereztem hogy semmi gond makk egeszseges babam lesz.Igy is lett de valahogy azota is keresem benne neha szinte elsirom magam. Pedig csogaszep egeszseges kisfiu:)Szerintetek normalis vagyok?Lehet hogy kozre jatszik hogy kulfoldon elek tavol a csaladtol segitsegem csak a ferjem aki imad minket.Vagy tul sokat vagyunk egyedul a babaval.
2008. máj. 15. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is számolj le a Down-kóros rémképeiddel.A Down-kór születéskor látszik,vagy amikor a baba buksija már helyre áll,mert ugye a szülőcsatornában kicsit eldeformálódik.

Ezt fejben kell lemeccselned magaddal.

2008. máj. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne idegesítsd magad, a Down kór magyar megfelelője mongoloid idiótizmus, látszik a mandula vágású szem a megszélesett orr, a nyelv kilóg általában a szájból, és ezek csak a külső jelei, örülj a kisfiadnak és ne legyenek negatív gondolataid!!! légy boldog!
2008. máj. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Dawn-kór annyira jellegzetes külső jegyekkel jár, hogy már születéskor is világosan látszik.

Ha akkor rendben volt minden, azóta nem lett Dawn-kóros a babád, ez tuti.

Valóban a fejedben kell rendberaknod a dolgokat!

2008. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszi,erre szamitottam:( lehet hogy kornyezetvaltozas kell, 2 het es Magyarorszagon leszek vegre a csaladdal:)
2008. máj. 15. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Sőt, sokszor már terhesen is látszik, ha a baba Down szindrómában szenved. Anyukám gyógypedagógus, én már sok ilyen gyereket láttam, kisbabákat is. Bár babakorban még olyan nagyon nem látszik, de nem nehéz akkor sem észrevenni a legjellegzetesebb ismertetőjeleket. Ahogy előttem is írták, mandulavágású szem, lapos orr, előreugró homlok. Ha a te babáddal minden rendben van, akkor nincs miért aggódni, és különben is már szóltak volna, ha valami baj lenne.
2008. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.A down szindrómát 12hetes terhesen már megtudjáp állapítani mikor mész a nyakredő vastagság vizsgálatra.
2008. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem normális vagy, és hidd el abban, hogy így érzel és őrlöd magad, nagyban közrejátszik az, hogy egyedül vagy távol a családodtól. Nekem a családom itt van mellettem mégis sokszor olyasmiken gondolkodom, olyasmiket csinálok amit nem gondoltam volna soha, hogy kijohetnek belőlem. És minden nap sírok egy sort. Aztan helyrejovok. Nem írtad mekkora a fiacskád, de gondolom még elég elején lehettek. Majd mikor kicsit jobban kialakul az életetek, biztos jobban érzed majd te is magad. Kitartást kívánok Neked és minden anyukának! Nem könnyű feladat annak lenni, de syép :-)
2008. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanezt találtam ki a kórházban, mert azt mondták a babám nem aktív (nem sírt a fürdetésnél). Nyújtogatta a nyelvét és mandulavágású a szeme. Mellettem ott volt az egész család és a férjem. Mindenki hülyének nézett, de ezek valós félelmek voltak. Nem vagy egyedül:)

Kislányom most 3 hónapos, és ő a leggyönyörűbb a földön, és makk egészséges:)

Nálatok is minden oké! Puszi

2008. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!