Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái. Ti...

Tápszeres babák anyukái. Ti is betartjátok azt, hogy a hozzátáplálás kezdetekor már kanállal vagy pohárból adjátok a gyümölcsleveket?

Figyelt kérdés

Nem a pépesekre gondolok, hanem a levekre és fiatalabb, fogak nélküli babáknál. Mivel olvastam a babaitalokon, hogy a fogak védelme miatt ne üvegből kapják. És míg nincs foga?

Vagy inkább tanulóüvegből? Azt mikortól lehet már megpróbálni?

És azt betartjátok, hogy elsőre csak 1-2 kávéskanállal, majd növelni? Kisfiamnak ma adtunk először almalevet. Úgy ízlett neki, hogy amikor elvettük, visított. :)


2009. júl. 29. 19:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy már kapott pürésített őszibarackot. Azt természetesen kanállal! Ügyesen kanalazik. De a leveket is kanállal???
2009. júl. 29. 19:20
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim a teát és az italokat mindig üvegből itták.Semmi baja nem lett a fogaiknak.A gyümölcsöket és a főzelékeket kapták kanállal.
2009. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
csatlakozom az első hozzászólóhoz,én is csak a főzeléket,pürét adtam kanállal,a leveket nem.és ha ízlett adtam neki még nem csak 1-2 kanálnyit :)a fogacskájuknak semmi baja nem lett.
2009. júl. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Akkor maradunk az üvegnél, még úgy sincs foga! :)

Majd később kipróbáljuk a tanulóüveget, de egyelőre kicsi még hozzá.

2009. júl. 29. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Én abszolót "kanálpárti" vagyok, de a gyümileveket (higítva) mindig üvegből adtam! Esetleg megpróbálhatod a pálinkáspoharas ivást, hátha :)
2009. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 gyerekem közül egyik sem látott cumisüveget. Már 6 hósan, az anyatejet kiegészítendő napi 2- 3 x ivást is kis pohárból oldottuk meg. Gyönyörűen isznak pohárból, felesleges a cumisüveg!
2009. júl. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!