Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van az, hogy sehogy sem...

Miert van az, hogy sehogy sem valtodik ki egy szoptatas?

Figyelt kérdés
babam 7 hos mult, kis mennyisegeket eszik, 7 hete elkezdtuk a hozzataplalast, delelott gyumolcsot kap, ebbol 60-80g-ot eszik, ha szereti es utani picit szopizik, delben fozeleket,ebbol neha 100g-ot is megeszik, utana picit szopizik, a reggeli, uzsonna es vacsora szopi. szeretnem ha kivaltodnanak azok a szopik mikor mast is kap, mert mar nagyon keveset szopizik utana(mindazok mellett, h szerintem keves szilardat eszik, olvasom, hogy sok baba 200g korul eszik alkalmankent), mert lassan be kellene vezetnnem a masodik fozeleket is, de sehogy sem haladunk. mit kellene maskent csinalnom, vagy csak legyek turelemmel?
2009. júl. 28. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
9%

Ne adj neki mellet, helyette cumiban teát, vagy pohárban inni, és dudlit! Amíg szoptatod, addig szopni fog.

Volt egy gyerek a családi regékben, hét éves koráig szopott! Hozta a kisszéket, ráállt és úgy.

2009. júl. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

koszi a valaszt, de szerintem teljesen normalis, hogy 7 honaposan meg szopizik egy baba, nem hiszem, hogy ebbol arra kell kovetkeztetnunk, hogy 7 evesen is fog...nem megvonni szeretnem tole a szopit hanem helyettesiteni szilard kajaval(szerintem cumitol vagy cumisuveges teatol sem valtozna a megevett mennyiseg)

kismamak, ti mennyi ido alatt sikerult kivaltsatok szopit?

2009. júl. 28. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! az enyem 8 honapos es meg mindig kap szopit kaja utan. Ha megeszik egy normalis adagot, ne aggodj. Szerintem az mar kivaltas. Az enyem nem igazan iszik mast, ezert adok neki szopit, h meglegyen a napi folyadeka. Egyebkent o mar 2szer kap szilard kajat, de most akarunk atterni a 3-ra. Szepen haladtok, csak igy tovabb. Szerintem jo erzeked van hozza. Ilyenkorban meg nagyon fontos az anyatej, vagy tapszer. Haladjatok az o tempojaban. 1 eves kor alatt csak ugy is inkabb a szilard etelek megismertetese a cel es a fokozatossag.
2009. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, az én babám 5 és fél hónapos, kb. 2 hete kezdtem a hozzátáplálást, mert fogyóban van a tej.

A fiam imádja a hasát, akár az összes étkezést is ki tudnám váltani, egyelőre a tízórait és az ebédet váltottam csak ki, mert még van tejem a többihez.

Mint látod, ez nagyon egyéni, azt mondják, nincs időhöz kötve, a babára kell bízni az ütemet. Egyébként én sose mérem mennyi gyümölcsöt eszik, látom rajta hogy utána elégedett, így már nem teszem mellre. Néha lemérem a baba súlyát, ebből látom, gyarapszik.

A reggeli gyümölcs után ne szoptasd meg egyből, hanem várd ki, amíg jelez hogy éhes. Ez az idő egyre később lesz, végül kihúzza ebédig.

2009. júl. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

én leszek az ellen példa:

a fiam 4hónapos volt,mikor a lusta szpoizása miatt bevezettem a gyümölcsöket nála.kb 1hónapig csak tízóraira kapott szilárdat,majd 5hónaposan ebédre főzelék,vacsira tejpép.Minden étkezés után megkínáltam cicivel,mert más folyadékot nem kapott.Majd 7hónaposan bejöttek a nagy melegek,és így kapott naponta többször folyadékot varázsitatóból.Most vagy ennek,vagy más hatására,egyre kevesebbszer kérte a cicim.A tízórai után még igen,de ebéd után már nem.És uzsonnára is kevésnek bizonyult a tej.Mire 8hónapos lett csak reggel és este szopott(addig mindig megkínáltam a kaják után cicivel-de nem kellett neki)így uzsonnára bevezettük a joghurtot.És most már 9hónapos,és szinte csak reggel szopik.

Védőnőm már 5hónaposan rágta a fülem,hogy váltsak ki szopit-de én hagytam a fiamra,és így maga magát választotta le.

Tehát ha figyeled a babád,észre fogod venni,mikor van itt az ideje annak,hogy már nem kell a cici neki.

2009. júl. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat. akkor ezek szerint minden rendben van es folyatssam igy, mert majd magatol elhagyja a kaja utani szopit? amugy mar nagyon keveset szopizik utana
2009. júl. 28. 11:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!