Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves, miért alszik "részlete...

1 éves, miért alszik "részletekben"?

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves és mindenhol azt olvasom, hogy ennyi idősen naponta egyszer kellene aludni egy nagyot, 2-3 órát.

Ehhez képest nálunk van 1 óra alvás délelőtt, majd 2 körül még egy, esetleg 5 körül még egy óra.

Azt mondták, tartsam ébren délelőtt, de elalszik bármilyen helyzetben (hintában, babakocsiban, játék közben) , nem tudok mit csinálni.

Délután meg nem tud csak max 60 percet egyszerre aludni, de miért? MIért nem tud egyben aludni legalább 2 órát? MÁsnak is volt ilyen?


2009. júl. 27. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémek sem aludtak egyben sokat. 3 évesen már egyáltalán nem aludtak nappal, de éjszaka végigaludtak 10 órát. 1-3 évesen pedig csak "szunyókáltak". Elbóbiskoltak egy fél/egy órára a járókában, aztán játszottak tovább. Én soha nem ébresztettem fel őket (miért is kellett volna?).
2009. júl. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet vérszegény és emiatt fáradékonyabb is, de azt nemtudom h miért nem alszik 1huzamban 2órát
2009. júl. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Valahol olvastam, hogy a REM fázison nehzen jutnak át a gyerekek, ami kb az alvás 30-40 percénél fejeződik be és innentől kezdődik a mélyalvás. Néha olyan érzésen van, hogy az én gyerkőcöm ezen nem igazán tud túljutni.


Szeretnék délelőtt játszóterezni, délután aludni, este apázni, sétálni, de az alvási "anomáliánk" miatt nem megy. Délelőtt elalszik, hinta stb ugrik, délután nyifi-nyafi, sehogy nem jó, este apának bealszik, majd megy a hiszti...


Tudom, hogy a babák nem robotok, saját kis szokásaik, egyéniségük van, mégis szeretném, ha beállnánk a du alvásra...

2009. júl. 27. 22:25
 4/6 anonim ***** válasza:

szia,

szerintem nem problémázz ezen, minden gyerek más

ebben a korban, még nem tud minden gyerek 5-6 órát ébren lenni, kell egy átmeneti időszak, ami annyit jelent h vannak napok amikor 2szer alszik egy nap, és olyanok amikor csak egy szer

az én kisfiam, kb.10-17 hónapos kora között egyik nap 2-szer aludt (1-1,15 óra), másnap pedig egyszer, délben, kb. 2 órát. Aztán ez magától beállt, most 21 hós, reggel 6-6,30 kor kel, délben lefektetem 2-3 órát alszik. este fél 8-kor fürdés, aztán alvás.

ne magyarázd még tudományosan, ez még nem alvászavar, ha később 2-3 évesen se alszik jól, akkor lehet alaposabban vizsgálódni ilyen téren

2009. júl. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fontos az is, hogy éjszaka mennyit alszik, mert ha akkor nem piheni ki magát, akkor természetes, hogy nappal több alvásra van szüksége. Az én fiam 11 hónapos lesz, mostanában alakult úgy nála, hogy kb. du.1-től körül alszik 1,5-2 órát, és többet nem is igényel, mondjuk ő 9 körül ébred. Ha a te picid felkel mondjuk 6-kor, természetes hogy elálmosodik hamar. Nálunk is gond volt ez, hogy éberen aludt, én úgy vettem észre, hogy akkor ébred fel, ha zavarja valami a nyugalmát, pl. teli pelus, túl meleg, túl hideg, stb. Ha minden ok, akkor van hogy 2,5 órát is alszik.
2009. júl. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!


Reggel és a délelőtti alvás után (korán kel, 6-7 között) mindig mosolyogva ébred, de a délutáni alvásből annyira rémülten keservesen sírva ébred mindig :( Nehezen is tudom megnyugtatni ilyenkor. Biztos hogy valami zavarja, de nem jövök rá, hogy mi.

Tegnap délután megint 1 óra alvás után nagyon elkeseredve ébredt, majd kb fél óra szenvedés után visszaaludt a kezemben és ráhúzott még 2 órát. Ez alapján is úgy látom, hogy lenne még igénye az alvásra, de mégsem aludhat minden délután a kezemben :O


Remélem azért hamarosan beáll az egész, próbálok türelmesebb lenni ezzel kapcsolatban :)

2009. júl. 28. 12:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!