Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a babaúszás hátrányai?

Mik a babaúszás hátrányai?

Figyelt kérdés
Mert úgy hallottam egy fejlesztőtől, hogy nem jó fenntartani a búvárreflexet.
2009. júl. 27. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondta a védőnő, hogy ez egy olyan veleszületett reflex, mint pl. a fogóreflex, amit ki kell, hogy nőjön. És nem szabadna még inkább felerősíteni. Későbbi fejlődési zavarok lehetnek emiatt, amit persze az úszásoktató egyértelműen tagadni fog, hogy emiatt van, és nehéz is bizonyítani. Hogy konkrétan milyen fejlődési zavar, azt nekem sem fejtette ki részletesebben.
2009. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam a hátrányáról, viszont az ortopédián határozottan ajánlották a babaúszást, pont a mozgásfejlődés pozitív hatásai miatt.
2009. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem épül le egy reflex nemfog tudni felépülni egy magasabb rendű reflex. Így tanulási zavarhoz vezethet a későbbiekben.
2009. júl. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is érdeklődtem ez ügyben, és úszásoktató mondta, hogy nem javasolja a babaúszást, mert kis hazánkban az uszodák nem a babák úsztatására szakosodtak, ezáltal mindenféle fertőzést kaphatnak (a fülecskéjük,szájuk, szemük). Ezért én letettem erről a programról.
2009. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hátrányról még nem hallottam. Arról viszont igen, hogy gerincproblémákra nagyon jó. A búvárreflex viszont 10-12 hónapos korra épül le. Egy ismerősömnek azt mondta a háziorvos, hogy fél éves kor előtt ne vigye. Mi holnap reggel kezdjük. Itt nálunk külön medence van nekik, ahova senki más nem mehet be a szülőkön kívül, és a medence környékén is kötelező a papucs.
2011. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!