Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy egyik...

Mitől lehet, hogy egyik napról a másikra eldobta a tápszert és a cumisüveget a lányom?

Figyelt kérdés
1 éves lesz augusztus 5-én. Kb két hete nem kéri a cumisüveget. De nem csak a tápot nem kéri belőle, hanem semmit. Próbálkoztam kakaóval is, de nem kéri. Csőrös pohárból persze megissza, tehát egyértelmű, hogy a cumisüveg nem kell neki. A másik, hogy minden eddigi ételt eldob, csak azt kéri, amit mi eszünk. Ráadásul az sem jó tőlünk, hanem egyedül. Segítsetek légyszi, mert tanácstalan vagyok, mert így meg sokkal kevesebbet eszik, mint eddig.
2009. júl. 26. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csak azt tudom tanácsolni, hogy használjátok a csőrös poharat, illetve érdemes lenne megpróbálni a sima a poharas ivást! Bárcsak az én babám akarná már elhagyni a cumisüveget, irigyellek titeket! :)


Saját életeiteket próbáljátok kicsit "babásítani" és ígí a gyerkőcnek is megfelelő lesz!!

2009. júl. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem leválasztotta saját magát,és ez természetes hogy önállósodni akar.Kisfiam 17 hós lesz és ő is maga elhagyta a szopit.Hagyd,hadd maszatoljon egyedül,de azért légy mellette és segíts be pár falatot.A kiegészítést lehet jobban veszi mintha direkt etetni akarnád.A mozdulatai aztán egyre jobban kifinomulnak,aztán nem fog annyira maszatolni.Nyugodtan adj a kezébe kanalat.Gondolj bele,nyugodtabban tudtok ebédelni együtt,ha nem kell minden falatot neked tuszkolnod belé.Az hogy kevesebbet eszik attól is lehet,hogy meleg van,mi sem eszünk annyit nyáron,de még arra is gondolok hogy esetleg megunja amit csinál,nálunk is ez van,ezért menet közben adok neki én is.Ne aggódj,nem fog éhezni,kikövetelik maguknak a kaját:)
2009. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
második vagyok,még annyit hogy amit főzöl azt tényleg kicsit kevesebb fűszerrel készítsd,meg próbáld ki hogy rendes pohárból is kínálod,mert így később mikor már tudja tartani,megtanulja hogy csak addig döntse hogy ne borítsa magára az egészet.A lényeg,hogy semmit ne erőltess rá,csak figyeld meg az ő reakcióit,úgyis az lesz a legjobb ami ő akar,hisz ő tudja...bízd rá :)
2009. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Az az igazság, hogy nem sok fűszerrel főzök. A pohár az már megy csőr nélkül is, de én még biztonsági okokból ráteszem, mert nagyon aktív, és nem áll meg még inni sem. :)

Én meg már aggódtam, hogy valami nem stimm. Milyen érdekes, mert már van egy 8 éves fiam, de ő teljesen más volt. Nem csinált ilyet, sőt a második télapó vitte el tőle az üveget, ha értitek hogy mire gondolok. :)

Köszi mégegyszer

2009. júl. 26. 22:04
 5/5 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a poharat 3 hónapos kora óta használjuk, mert nem akart inni semmit, és a védőnő tanácsolta, hogy próbáljam meg. Hát bevált. Nagyon szerette már akkor is.
2009. júl. 26. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!