Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem lesz ebből gond?

Nem lesz ebből gond?

Figyelt kérdés

Kislányom 6 hónapos,a BCG oltás helye már kifakadt neki és egy nagy lyuk lett a karján.Ez váladékozik is neki.Tudok valamit csinálni vele?Normális ez így?

Nem fertőződik el ha pl.krém éri?


2009. júl. 25. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Háát! Ez nem tűnik normálisnak. Legalábbis nem tudok ilyen estről. Lehet, hogy valami fertőzéstől. én felhívnám a védőnőt vagy a doktornénit-bácsit, hogy ez történt és mit kell tenned. Ha váladékozik és nincs kezelve hamar elfertőződhet.
2009. júl. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ne nyúlj hozzá, és ne rakj rá semmit, mert elfertőződhet. Amit leírtál az teljesen normális.
2009. júl. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Utánanéztm neked és kiszedtem egy védőnő válaszát egy odalról. :)



A jól "megeredő" BCG oltás akár többször is kifakadhat, belőle látszólag gennyes, néha véres váladék ürül. Ez nem valódi genny, hanem egy speciális szövettörmelék, amely nem fertőzi sem a környező bőrt, sem másokat. Ez teljesen normális állapot. Ilyenkor nem tanácsoljuk sebhintőporral, krémmel, sem egyéb sebkezelő szerekkel való kezelését. lefedését is csak akkor, ha a ruhát nagyon összekenné az ürülő váladék. A baba otthon fürödhet is. A nagyon váladékozós időszakban azonban az uszodát talán okosabb lenne elkerülni, mivel ez a seb a vízben lévő gombákkal, baktériumokkal felülfertőződhet.

2009. júl. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat,és a kedvességeteket.
2009. júl. 26. 07:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!