Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a kisbabának leborotváljuk...

Ha a kisbabának leborotváljuk az első haját, attól megváltozhat a hajszerkezete, esetleg a hajszíne?

Figyelt kérdés
Például lehetséges, hogy az egyenes haja göndör lesz emiatt?
2009. júl. 24. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A végleges haj a hajhagymáktól függ, genetikailag determinált, azon a borotválás/vágás nem változtat semmit.
2009. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"A haj minősége,mennyisége,színe,egyenes vagy göndör lesz, már a fogantatás pillanatában eldől. Ugyanúgy ahogy a neme és a szeme színe."

Ebből kiindulva szerintem borotválhatjátok akármennyit, egyenesből nem lesz göndör, hacsak el nem viszed egy dauerra.. :) A színe sem azért változik majd mert borotválva lett a pici feje.

2009. júl. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Lehet, hogy badarság, de én azt hallottam, hogy ha levágjuk az első haját, erősebb lesz utána.
2009. júl. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát bennem azért merült fel, mert pl a húgomnak úgy 3 éves koráig brutál göndör volt a haja, és mióta először levágták neki, szögegyenes.

Errefelé szokás a babáknak egyéves kora előtt leborotválni a haját és nagyon nem szeretném, ha mondjuk a kisfiamnak begöndörödne, vagy durva fogású lenne, esetleg besötétedne a szép, világosbarna haja.

2009. júl. 24. 11:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesen tejfelszőke, totál göndör, derékig érő hajam volt. Amit le kellett vágni, mert anyukám elmondása szerint engem baromira idegesített a hosszú haj, folyton téptem, nem engedtem, hogy megfésüljék. Ha nem is borotvával vágták le, de ollóval és igen rövid, fiús hajam lett. Utána megnőtt (középső csoportos ovis koromban ismét hosszú volt a hajam), a színe nem változott, viszont göndör helyett enyhén hullámos lett. Ez a hullámosság az évek folyamán hol erősebb, hol enyhébb lett. Most éppen sajna erősebb. :( Igen, genetikailag kódolva van a haj állaga, viszont ez nem kisbabakorban jön elő, hanem később, 4-5 évesen.
2009. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!