Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire való a cumi? És miért...

Mire való a cumi? És miért kell az?

Figyelt kérdés
Ne nézzetek hülyének,csak nem értem...mikortól lehet cumit adni a babának?A funkcióját nem értem...megnyugtatja?Segíti a szabályos légzésben?Miért nem engedik bevinni a kórházba,ahol szülni fogok?
2009. júl. 23. 13:29
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Gondolom azért, mert a baba nem lehet mindig az anyikája mellén, így figyelemelterelő és nyugtató hatású. Én 2.-os koromig cumiztam. xD Na azt nem tudom, miért nem engedik bevinni. Talán a fertőzésveszély miatt?! Nem tudom...
2009. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Tulajdonképpen szerintem nyugtató célja van a cuminak.Az én babám születése után kórházban volt 1 hétig,és ott adtak neki cumit,rá is szokott.Most 3,5 hós,és kb 1,5 hónapja leszokott magától,egyszerűen kiköpi.Azt tudom,hogy ha csuklik a baba akkor szoktak cumit adni neki,mert megváltozik a légzéstechnikája,és abba marad a csuklás (ezt is ott a kórházban mondták a nővérkék).De hogy segíti-e a szabályos légzésben?Azt nem tudom.Nem tudom miért nem engedik bevinni,én inkább bevittem az övét,mert ott másfajtát adtak neki. :-)

2009. júl. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bababarát kórházakba nem engedik bevinni, mert ott nagy hangsúlyt fektetnek a szoptatás fontosságára, a cumi pedig esetleg megzavarhatja.
2009. júl. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem azért javasolt5ák a cumit, mert hasfájós a lányom, és a szopizás (ebben az esetben cumizás) beindítja a bélműködést, könnyebben tud pukizni, és meg is nyugtatja. hozzáteszem nem fogadja el a cumit, pedig vanj itthon 5 féle:))
2009. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát...azt hittem a ruhafajták nagy dzsungele után már semmi nem jöhet,de még a cumifajták kifogtak rajtam...szilikonos,latex...játszó,altató...


Első baba,és olyan hülyének érzem magam.

2009. júl. 23. 13:46
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Ebben a témakörben két tábor van. A többség szerintem még mindig használja, a nyűgösködö baba kapja, hogy megnyugodjon, mert ugye a szopás nyugtatólag hat a babákra. Az ÉN véleményem erről: nem használunk, mert a babám szopik, és kezdetben a lehető legtöbbet volt mellen, ma is szopizva alszik el este, napközben nem mindig. Én a cumit anyapótléknak tartom, de azért nem ítélem el azokat, aki használják, szerintem főleg tápszeres babáknál van jelentősége. Az enyém hamar felfedezte az ujjacskáit, ha plussz kell a cici mellé. Állítólag kezdetben megzavarhatja a szopást a babánál, ennek nézz utána a wwww.lll.hu-n. Ja és elvileg kezdettől fogva lehet használni, de nem minden baba fogadja el.A hívei tuti lepontoznak.
2009. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem zavarta meg a szopizást. Inkább a cumi, mint az ujj, mert a cumiról le lehet szoktatni, de az ujjszopásról nagyon nehezen.
2009. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi arra használtuk a cumit az első újszülöttemnél, hogy megtanítsuk a helyes nyelvtartásra és hogy ne fulladjon meg a saját nyelvétől alvás közben. Ugyanis úgy született, hogy a nyelvét a torka felé hajlítva tartotta, így szopizni sem tudott. Sem kanálból enni, sem pohárból inni. A doktornőnk azt mondta, hogy nem pártolja a cumihasználatot, de a mi esetünkben orvosilag indokolt a használata és kötelezővé teszi.

A második babánál nem akartam használni, de már a korázban is csak úgy aludt el, ha valami volt a szájában. Ha már nem volt erőm ölben tartani és tuti nem volt éhes, akkor a kisujjam volt a szájában. Persze itthon kapott cumit.

Az LLL oldalán úgy emlékszem azt olvastam, hogy az altató- vagy játszócumi nem zavarja meg a babát, csak az etető cumi.

2009. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Van vagy 6 cumi itthon (kaptuk mindet ajándékba), egyet tartok készenlétbe arra az esetre, ha nagyon lilul a feje a gyereknek az ordítástól. Bár ez nagyon ritka. Amúgy meg nagy ívben kiköpi, nem kell neki, viszont cicin 1,5 perc alatt teljes a béke és ki is köpi a cicit utána.

Jó, ha van egy otthonra, én szeretem vinni magammal orvoshoz vagy utazásra, hátha gáz lesz, de eddig még nem kellett :-)

2009. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.Én jobban szeretek tapasztalt anyukáktól (tőletek) válaszokat hallani,mint ˝szakemberektől˝.

Még egyszer köszönöm.

2009. júl. 23. 14:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!