Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kellett még emelni...

Miért nem kellett még emelni az adagját?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos kb. 2 hónapja 120ml víz+ tápszert csinálunk neki, de sokszor ezt sem eszi meg!

Más babáknál látom már ilyenkor sokkal többet eszik.


2009. júl. 23. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 3 hónapos korától egyre kevesebbet eszik. Már 5 hós és 80-100ml eszik és egyre ritkábban. Előtte 120-140ml között volt. Ez általában anyatej de néha kipótolom amikor úgy érzem tápszerrel.
2009. júl. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez jó pofa, nem lehet ez valami probléma jele?

Mondjuk súlyt nem veszt!

2009. júl. 23. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha sulyt nem veszit, és hizik valamennyit akkor szerintem nincs gond. Amugy is lehet, hogy a meleg miatt se eszik annyit. Nekem 2 hos koráig volt anyatejes, utána csak tápis. Az anyatejtöl hizott heti 35 dekát, a tápszertöl semmit. Ebböl csak anm kihozni, hogy ti esztek alkalmanként 130 milit addig mi eszünk 3x 2dl, plussz gyümölcs, fözi, tejpép, és igy hiztunk 1 ho alatt 30 dekát. A kisfiadnak elég az a mennyiség, a kislányomnak nem ö 5 hos. De ha azt vesszük a felnöttek se egyformák, nem egyforma mennyiséget eszünk. Van aki kevesebbtöl is hizik, van aki akármennyit eszik nem látszik rajta. A párom is ilyen, lehet, hogy azért ilyen a lányom is, hiába eszik sokat nem látszik. Remélem tudtam segiteni! Ne aggodj ö tudja mennyire van szüksége. Boldog babázást!
2009. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszke
2009. júl. 23. 09:34
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Doki és védőnő szerint semmi baja. Forgolódik, jön, megy, sikítozik, kacag, egész nap be nem áll a szája. Nem úgy néz ki mint akinek baja van. Ő ilyen, neki ennyi elég, nem lehet mindenki zabagép. A lényeg, hogy ne fogyjon. Ilyenkor már be szoktak lassulni hízásilag. 6 hós korig meg is fogja duplázni a születési súlyát tehát az is megfelelő. Van még 3 hetünk és 200gramm kell hozzá. A héten hízott 170-ot. Esetleg vashiányos lehet különben ha étvágytalan vagy baci lehet a vizeletében de ezek nem nagy dolgok, ha nagyon aggódsz kérd ki a doki véleményét.
2009. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem étvágytalan mindig. A súlyát már megduplázta.

Én olyanra gondoltam, h valamilyen ok miatt nem tágul a kis gyomra.

Nem akarom én annyira tápszerrel tömni, attól nagyobbak a babák!

2009. júl. 23. 09:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Mást is kap a tápszer mellett,mert akkor azért nem eszik meg annyit mint más babák. Ha több a gyümölcs,főzelék,akkor kevesebb tápszert eszik meg.
2009. júl. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
9:30 vagyok. Én megkérdezném a védönöt, vagy a gyerekorvost. Nekem a védönö mindig jó tanácsokat szokott adni, mindenben segít. Biztos hamarabb megnyugodnál, mint igy. A tápszerröl meg annyit, mint már írtam, hogy nem is hizik töle a lányom. A mildibé1-et esszük. Amit hizik az a gyümölcs, fözi, és tejpéptöl van.
2009. júl. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2009. júl. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Persze kap mást is, délben zöldséget, délután gyümölcsöt!
2009. júl. 23. 11:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!