Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszaszoktatok a szoptatás...

Visszaszoktatok a szoptatás befejeztével a dohányzásra?

Figyelt kérdés

Már terhességem előtt leszoktam a cigiről és még hál istennek szoptatok, de már alig várom, hogy egyszer majd rágyujtsak. Pedig szeretném kibírni, hogy ne dohányozzak többet, de félek ez nagyon nehéz lesz. Ti hogy oldjátok meg, hogy a baba ne lássa, hogy cigiztek?

Kérem, csak azok válaszoljanak, akik érdemben hozzá tudnak szólni a kérdésemhez, elmarasztaló, kritizáló válaszadók, legyenek szívesek lépjék át a kérdésemet.

Köszönöm.


2009. júl. 23. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már 4 hónapja nem szoptatok, most 1 éves a babám, és nem, nem szoktam vissza. Eldöntöttem, hogy nem akarok újra cigizni - ennél jobb alkalom talán soha nem lesz, hogy végleg le tudjam tenni (többször is próbáltam már). Pont azért, hogy a lányom ne lássa, ne érezze rajtam a cigit, és így talán pozitív példát tudok mutatni neki. Aztán persze magamért is!! Most már felelős vagyok egy pici emberért, szeretném megérni, hogy férjhez megy és unokáim lesznek... Talán ez elég jó motiváció! :)

Ja, és mindig azt vallom: "csak" az első szálat nem szabad elszívni... - mert ha megteszed, utána jön a többi! Sok sikert és kitartást kívánok!

2009. júl. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, visszaszoktam.

2 hónapos volt a babám, mikor elapadt a tejem, egy darabig még bírtam, de aztán megkívántam a cigit. A párom is dohányzik, így nehezebb volt ellenállni.

A lakásban nincs dohányzás (előtte sem volt).

2009. júl. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is így van ahogy az előző válaszoló mondta. Egyet sem szabad elszívni ha nem akarsz dohányozni. Bár nem írod, hogy nem akarsz...megértelek mert tudom, hogy sokan szeretnek dohányozni. Én is szerettem de amikor terhes lettem megundorodtam tőle és igazából az azóta is tart. Nagyon erős, büdös. Nem is értem hogy bírtam! :/ A férjem dohányzik...pfúj! Nem bírom!

Én 80%-ig biztos vagyok benne, hogy nem fogok visszaszokni soha de 1-2 évig biztosan nem. Most 5 hósak vagyunk és szoptatok még.

Elmarasztalni nincs miért mert mindent megtettél és gondolom, hogy majd nem a baba orra alatt akarsz dohányozni.

Nem nehéz megoldani, hogy a baba ne lássa. Egy cigi 3-4 perc ha lassan szívod és hacsak nem láncdohányos vagy akkor amíg eljátszik valamivel kiszaladsz egy cigire az ajtó elé vagy a teraszra csak moss kezet meg fogat utána vagy rágózz. És a lakásban soha ne cigizz, tudod az nagyon ártalmas neki.

2009. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A lakásban mi sem dohányoztunk soha, csak az erkélyen. Az első válaszolónak gratulálok, és teljesen egyet értek veled. Tudom, milyen nagy erő megállni. Az elején azt gondoltam, ha már ennyit kibírtam, már úgysem fogok visszaszokni. De ez az elhatározásom sajna kezd meginogni.
2009. júl. 23. 09:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen visszaszoktam.3 hós koráig szoptattam és utána szép lassan visszaszoktam. Nekem nem volt elég akaratom, én is alig vártam hogy rágyújthassak, de amíg nem lehet,addig nem lehet, kibírható.
2009. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam cigizni :o(

Amikor terhes lettem,letettem és undorodtam is tőle. Most még szoptatok így nem nyúlnék hozzá semmi pénzért. Sokszor még álmodom is hogy megiszok egy pofa sört ebben a melegben és mellé szívom a cigit....

Egyik felem szeretne újból rápipálni,a másik viszont erősen tiltakozik. Előnye semmi,hátránya viszont annál több,így valószínű hogy nem engedek a kísértésnek szoptatás elhagyása után sem.Remélem sikerül megállni és abban bízom ha ment egyszer hogy ennyi időre letegyem,akkor lesz erő arra is hogy ne vegyem újból fel..

Szorítok mindenkinek hogy ne engedjen a csábításnak!

2009. júl. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát, nekem is elég ambivalens érzéseim vannak, szeretném is meg nem is. Megpróbálok kitartani majd. Azért nagyon jó olvasni, hogy nektek is nehéz, de megpróbáljátok teljesen elhagyni. Remélem nekem is sikerül.
2009. júl. 23. 09:42
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves 09.02-es. Nem tudom ki pontozott le, de nekem nagyon hasznos volt a válaszod. Köszönöm.

(én mindenkit fölpontoztam:o))

2009. júl. 23. 09:44
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Most 10 hós a lányom, és én is dohányoztam a terhességem előtt. Kb 4 hós koráig szopizott a babóm, aztán vettem egy doboz cigit. Nagyon megkívántam, de csak addig, mag el nem szívtam az első szálat. Nagyon rossz volt. Azóta is megvan a doboz, bár már fogyott belőle, de általában amikor már este elaludt a lányom, akkor kiülünk az erkélyre. Néha 1 pohár bor+cigi is elfogy közben.

2009. júl. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!