Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes járókát venni? Mikor...

Érdemes járókát venni? Mikor kell beletenni a babát?

Figyelt kérdés
Hat hónapos a fiam, én általában letszem a játszószőnyegre. Járókába jobb lenne?
2008. máj. 10. 15:21
 1/6 anonim válasza:
100%
talán pl. kisebb valószínűséggel tesz magában kárt, mint szabadon a lakásban
2008. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi vettünk és már pár hetesen beletettem pár percre, hogy szokja. Most 2 és fél hónapos és elég jól elvan benne. Tettem neki oda színes játékokat stb. Az az előnye szerintem, hogy ha már pl mászni tud, nem kell úgy odafigyelni, tudod a házimunkát végezni. A baba tud játszani benne. persze ez a te döntésed, és az sem biztos, hogy megmarad benne szívesen.
2008. máj. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha oda tudsz figyelni, nem kell járóka.

Ha a kényes helyeken néhányszor megmutatod neki, mit kell csinálnia, és elég érett már rá, akkor megjegyzi és figyelni fog. Ne hagyj szabadon kést, villát, ollót, ceruzát, kisebb tárgyakat...


Nekem van olyan ismerősöm, aki a könyveket se pakolta soha. Megtanítottuk, hogy simogatni kell őket. Minden nap felvetette magát, végig kellett vinni az egész lakáson (jelezte, merre vigyük) - és végigsimított mindent. Mondjuk a virágoknál még ez is kétesélyes volt... de legalább nem tépte őket.

Aztán, mikor már járt, ugyanígy csinálta.

Ő is minden létező dolgot megrágott: egyszer. Aztán már tudta, hogy az micsoda, és nem foglalkozott vele.

De azért, hogy ne rágja szét a környezetét, kenni kell a fogait, amikor nőnek. Egy idő után már maga is kéri, ha fáj neki.


A hősugárzót is csak egyszer kellett megmutatni neki (igaz, akkor már kicsit nagyobb volt).

Viszont, amikor (még jóval előtte) túl korán tették fel egy székre, le is fordult róla 3 mp múlva - annak rendje és módja szerint.


És még egy: ha veszel járókát, és csak egyszer kiteszed belőle - lehet, hogy soha többé nem tudod visszatenni.

De az is lehet, hogy kinyitja, mint egy másik ismerősöm. Kifordult a járóka oldalával együtt :-) - szerencsére nem lett nagyobb baj belőle.

2008. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, h egy 2 és fél hós baba elvan a járókában? Komolyan kérdezem.
2008. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hat hónapos csöppség nem biztos, hogy díjazni fogja a járókát, ha eddig nem volt ilyenben. De próba - szerencse. Én a kezdetektől szeretném használni, nem azért, mert mondjuk egy hónaposan játszana benne, de ha napközben kinn vagyok a kertben, akkor kiviszem a diófa alá és abban szundikálhat. Így legalább bele is szokik és később talán könnyebben tűri majd. Ez a terv, de majd meglátjuk, amikor megszületik.:-)
2008. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lányomnál mi is 6 hónapos korában kezdtük használni,mert ő akkor már mászott és ha kis házimunkát akartam végezni beraktam. Nagyon jól el volt benne, de mikor már nekem vagy az apukájának nem volt dolgunk akkor kivettük,hogy legyen "tere" kiélni a mozgásigényét és kiváncsiságát :)

A fiamat kb.4hónapos korától raktuk bele,ha ébren volt,aludni mindig (anno a lányom is) ment a kiságyba. nem is aludtak benne soha.

A fiam a nővértől való féltés miatt többször van bent (kicsi a korkülönbség) bár mostanság bemászik hozzá :))

De néha kifejezetten nyűgös benne a fiam, ilyenkor kirakom a játszószőnyegre és ott van,de akkor nagyon kell figyelnünk rájuk :)

2008. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!