Hogyan altatjatok el 6 ho-os babatokat? Az enyem nem alszik el csak babakocsiban, v autosulesben - ha kozben ringatjak. Mit tegyek?
"Aludj jól, gyermekem?
Egy újdonsült kismamának a szopizás mellett valószínűleg az alvás kérdésköre az, ami a legtöbb problémát okozza. Mennyit kellene aludnia a babának, mikor fogja végre átaludni az éjszakát, mikor, hol és hogyan altassuk el a babát – legalább annyi téves és romboló hatású hiedelem kapcsolódik ezekhez a kérdésekhez, mint a tápláláshoz.
A rokonok, ismerősök, szakemberek egymásnak gyakran homlokegyenest ellentmondó tanácsaitól elbizonytalanított anyukák sokszor sajnos örömmel üdvözlik az olyan, minden bajra megoldást kínáló csodamódszereket, mint amilyennel pl. az „Aludj jól, gyermekem!” c. könyv kecsegtet.
Eleve gyanút keltő a módszerben az, hogy minden gyermeket egy kalap alá vesz. Gyakorló anyukák nap mint nap tapasztalhatják, hogy nincs két egyforma gyerkőc még egyazon családban sem. Hogyan is működhetne egyformán ugyanaz a gyakorlat különböző egyéniségű, hátterű babáknál?
A könyv ahelyett, hogy magyarázatot kínálna a nehezebb elalvásra és az éjszakai felébredésekre, egy bizonyos kor (3 hónap) után egyértelműen meg nem engedhetőnek tartja, és alvászavarként címkézi azokat. Holott, ha körülnézünk a gyermekek között, láthatjuk, hogy a 3 hónapnál idősebb babák elsöprő többsége fölkel éjszaka – sokuk többször is. Vajon tényleg elképzelhető, hogy a babák többsége alvászavaros, és csak egy kisebb részük „működik” jól? Vagy inkább az a valószínű, hogy a gyerekek többségének szüksége van az éjszakai szopizásokra, ezért kelnek föl?
A szerzők módszere szerint úgy lehet aludni tanítani a babákat, ha elmagyarázzuk nekik, hogy mit várunk el, mi fog történni, majd betesszük az ágyukba, és határozottan ott hagyjuk. Ezután előre meghatározott, egyre növekvő időközönként bemegyünk a síró babához, de nem vesszük föl, csak beszélünk hozzá. Külön hangsúlyozza, hogy ezt a baba nem fogja magára hagyásként megélni, hiszen bemegyünk, és beszélünk hozzá. Mekkora tévedés! Hiszen a baba azért sír, mert nem jól érzi magát a helyzetben, azt kommunikálja, hogy szeretné, ha változtatnánk rajta. Ehhez képest azt kapja, hogy a szülei nem segítenek rajta. Így megrendül a szüleibe és a világba vetett bizalma is, ami nagyon mélyreható károkat okozhat a fejlődő személyiségben."
Mielőtt az aludj jól gyermekem c.módszert kipróbálod,ezt olvasd át.
A cikk folytatódik. [link]
Suha nem hagytam sírni egyik gyerekemet sem!
A fiam sokáig csak cicin aludt el,(bár az éjszakákat mindig átaludta) aztán csak autóban (vittük egy kört, elaludt, felcipeltük)Aztán 16 hónaposan,mint akit kicseréltek, reggel még cicizett, este megrázta a fejét, bebújt az ágyába, mutatta, hogy feküdjek mellé, és két perc alatt elaludt.Azóta semmi gond.
A lányom sokat sírt éjjelente, aztán kb 6 hónaposan talált magának egy plüsskendőt, azóta azzal alszik.
Ki kell várni, amíg a gyerek megérik rá,addig igenis oda kell menni, megnyugtatni,hogy semmi baj, nincs egyedül
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!