Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, ha átszalad a...

Az normális, ha átszalad a kisbabámon az alma?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a hoozátáplálást.Ma adtam neki másodjára, nem sokat, kb 1,5 kávéskanálnyit. Ahogy megette, rá 10 percre hasmenése lett, elég sok. 4 hónapos lesz 1 hét múlva. De elég nagy baba, nem telik meg az anyatejcsivel, félóránként,óránként kér enni, már 3 napja. Mit tegyek? Próbáljam a krumplit?
2008. máj. 10. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Az e´n babám ugyan ennyi idös.Nekem az almát kiköpi,így fött répát adok neki anyatejcsivel keverve.1-1,5 kanállal.Lassan de biztosan.vagy próbáld a re´pa´t kicsi krumplival adni,mert nem nagyon szeretik a krumplit,mert nincsen íze.
2008. máj. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a segítséget.Akkor ne legyen bűntudatom, hogy már elkezdtem etetni?Te is elkezdted ilyen idősen, ez megnyugtató.:)
2008. máj. 10. 10:59
 3/7 anonim ***** válasza:

ELKEZDTEM;MERT KEVESEBB A TEJCSI;már mindent próbáltam de nem segít.Így elkezdünk enni,akárki akármit mondd.Ne is legyen büntudatod,gondolom,hogy a kajcsi melett te is akarod majd szoptatni a babád,amíg lehet???Legalábbis én igen.Sok sikert a kóstolásokhoz.

Még annyi,hogy esetleg majd próbáld az almát pici reszelt babapiskótával.

2008. máj. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babapiskóta nagyon elterjedt babakaja reszelve, de sokan nem gondolnak bele, miből van. A babák lisztes dolgokat 6 hónapos kortól, tojást 1 éves kortól ehetnek (a liszben glutén van, a tojás meg alapból nagyon allergén). Ha túl korán kap ilyesmit (nem biztos, hogy allergiás lesz rá) , nagyon leterhelheti az immunrendzserét a sok allrgén anyag és sokkal könnyebben kap el fertőzéseket, amíg hozzá nem szokik a szervezete.

A lényeg: adj neki nyugodtan almát, répát, krumplit, ha jónak látod, de én a helyedben a babapiskótával még várnék!

2008. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Átszaladtam a babapiskótán, tényleg, és tojás is van benne!

Kekszet se adj még.

Kaphat répát, krumplit, céklát, gyümik közül sztem baánt is, bár erről megoszlanak vélemények... nekünk Sinlac pépet is írt fel a gyerekorvos, ez szentjánosfa-magból van, tápláló, lehet innivaló formában vagy pépesre is keverni.

2008. máj. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

oké!köszi csajok. adok neki krumplit. aranyosak vagytok.

silac?hol lehet venni?

2008. máj. 10. 15:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Sinlac-ot, ha jól tudom, csak receptre lehet kapni. (Ha mégsem, akkor biztos, hogy recept nélkül borzasztó drága.) Kérdezd meg a gyógyszertárban és ha recept kell, akkor beszélj az orvosoddal, remélhetőleg ír fe. Allergiás babáknak szokták felírni, mert nincs benne semmi allrgén anyag. Ezért ha olyan az orvos (Te jobban tudod, ilyen) esetleg érdemes lehet eltúlozni mindenféle családi előzményeket, hogy mennyi mindenki allergiás a családból, milyen komoly allergája van a közvetlen hozzátartozóknak és elmondod, hogy félsz, hogy ő is az lesz, ezért alig mersz adni neki kajákat.

De arra figyelj, hogy a Sinlac hasfogó hatású! Eleinte óvatosan adj belőle! Az én fiam nagyon szerette, mert még simán babavízzel keverve is enyhén édeskés ízű. De főzeléket sűríteni is jó később.

2008. máj. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!