Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat sír a babám? Túl kicsi...

Sokat sír a babám? Túl kicsi még -1 hónapos-, ezért van?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, igen. Sír, mert éhes, álmos, büfizni kell, oké. De néha akkor is, amikor nem tudom, mi a gond, és abba is marad magától. Fürdés közben is!
2009. júl. 22. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
NEm lehet, hogy fáj a pocakja?
2009. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, igen, az fáj, kezeljük is. Olyan rossz érzés, hogy nem tudom boldoggá, elégedetté tenni.
2009. júl. 22. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, azért sír-változni fog. Szimpatikus, hogy így gondolod, nem kell minden mögött nagy problémát keresni. Boldog ő, meglátod pár hét múlva milyen szépen mosolyog majd rád.
2009. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj tudom, milyen nehéz az elején, amikor nem tudod, miért sir! Én olyan 6 hetes korára tetőztem, hogy egyszerűen nem tudom, miért sir, pedig nem is sirt sokat! Nekem ezek váltak be:

Vettem egy "diagnosztikai" cumit, én igy hivom, és ha kiköpte, éhes, ha elnyammogott rajta és lehunyta a szemét, álmost/nyűgös volt. Ezzel pár napig tudtam követni, mikor éhes, és be is álltunk a 3-4 órás etetésekre szépen, mert nem kellet közbe etetni. Ha két etetés között sirt, rángatta lábát, még akkor is, ha a cumit a szájába tettem, akkor a hasa fájt. Később persze megtanultam a jeleket és a sirások különbözőségét, nem kellett a cumi már. Ha a hasa fáj, van itt pár ilyen kérdés, mit tehetsz, próbáld azokat végig. Mindenképp fontos, hogy ne etesd rá, másfél óránál meg pláne ne adj neki gyakrabban enni (anyatejest tudom csak), mert akkor még jobban megfájdul a hasa. Egy idő után fel fogod fedezni a rendszert, hidd el! Aztán jönnek az egyebek: ha tele a pelus, sir, kukucskálj be mindig, ha kell, cseréld gyakrabban. Ha melege van, sir, kicsit piroska, megizzad, meleg nagyon a nyakánál hátul, próbálhatsz vizet adni neki, ha issza, szomjas, melege volt, meg persze adj rá kevesebb ruhát. Fázik ugyanez, ha már hűvös a nyaka, keze, nem csak lábfeje is, takard be stb. Ha valami zavarja, zajok, akkor ad-hoc felriad, felkapja a kezeit, szüntesd meg a zajt, csukd be az ablakot. Ne altasd zajos helyen, mindig ugyanoda vidd aludni, lehetőleg az ágyába, hadd szokja meg, legyen mindig hozzá rituálé. Fürdésnél ne siess, ne legyen hűvös, ha fázik, ugyanúgy érzed, tegyél rá addig textilpelust, amig vetkőzteted, hogy ne kelljen csupaszon lennie. Az én babám nem birja, ha sietünk a fürdéssel, csikis is. Csak lassan simogatva szabad szappanozni, locsolgatom a hasát közben, azt szereti. Az arcát végképp félti, úgyhogy azt is csak játékosan lehet vizes kézzel, nem direkt vizzel letörölni. Törölközést utálta, igy most csak úgy törlöm, hogy a vállamra rakom, bebugyolálom a törölközőbe, dédelgetem, közben óvatosan "nyomogatom" nem dörzsölöm, igy előbb-utóbb megszárad, észre sem veszi. Az öltözésre nincs tippem, azt muszáj :) hirtelen ennyi jutott eszembe. De a legfontosabb, ami tényleg nekem segitett, az a rendszer, hogy neki mi milyen időközönként fordul elő, figyelni a jeleit. Egy idő után már teljesen egyértelmű lesz, mikor miért sir, ne aggódj :) Sok boldogságot!!

2009. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyrészt ezeket csinálom. És tényleg olyan káosz van még. A fürdetésnél tényleg sietek, mert sír, de nagyon meleg van és én is bugyolálom utána rögtön. Ja, a cumit fitymálva kiköpi, próbáltam kicselezni.
2009. júl. 22. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően ha egy ilyen apróság nem sír, akkor jól van! Boldog, elégedett. És ha sokat is sír, azért ez a boldog-elégedett idő a több!!! Én legalábbis mindig erre gondoltam, ha már besokalltam volna.


A fürdés nálunk azóta jobb, hogy több vizet engedek a kiskádba (a mutatóujjam hosszában), az szinte ellepi, de a fejét nem. Azóta csönd van. És általában kaja után fürdik. Ha az öltözéssel nagyon nekikeseredik, kap desszertet, de általában nem kell.

2009. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább mutasd meg egy jó gyermekorvosnak. Inkább vidd el tízszer feleslegesen, míg egyszer későn. Csecsemőkorban nagyon nehéz észrevenni a komolyabb betegségeket, nekünk hál'istennek az utolsó pillatban sikerült. Az én kislányomnak is azt mondta első körben a háziorvos, hogy hasfájás, aztán kiderült, hogy ettől sokkal komolyabb, ami majdnem az életébe került. Nem megijeszteni akarlak, csak sajnos a saját tapasztalatomból mondom, hogy az embernek nagyon észnél kell lennie és oda kell figyelnie a babára. Sokan azt gondolják, hogy ha pici babánál valami komoly betegséget hallanak, hogy áh, ez velünk úgysem történhet meg. (én is ezt hittem)
2009. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!