Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Álmos vagy mi lehet a baja?

Álmos vagy mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Lehet hogy rossz anya vagyok, hogy még nem ismertem ki a babám, de néha tényleg nem tudom mi baja van. Evés után eljátszik 1-1,5 órát, aztán elkezd sírdogálni, gondolom én hogy fáradt. Leteszem a kiságyba, nem akar aludni, hiába simogatom, éneklek neki, ordít. Lehet hogy nem álmos? Vagy egyszerűen csak nem tud elaludni? Ha egy idő után beteszem a babakocsiba 10 perc tologatás után elalszik. Mit csináljak?
2009. júl. 22. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Nem minden gyerek tud elaludni magától, azt várja, hogy elaltasd-pl tologatással.
2009. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
5 hónapos, néha elalszik magától, de sokszor megy ez a nyűglődés.
2009. júl. 22. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól látod, hogy olyankor elfárad, de segiteni kell neki, hogy megtanuljon elaludni is. Nekem az jött be, hogy megvárom, mig nyűgös lesz kicsit, utána kézbeveszem, vagy pihenőszékbe vagy ölembe ültetem, és fogom a kezét, játszunk, és várom, hogy elkezdjen ásitozni. 2. vagy 3. ásitás után, beviszem a kiságyába óvatosan, ringatva, beteszem, mindig mondom neki, hogy most befekszünk a pihe-puha ágyikóba a haverok közé, és jól kipihenheti magát. És a) vagy elalszik simán b) vagy még kicsit kalimpál, ezért adok neki cumit, el is alszik, c) aktivabban kalimpál, ezért kiesik a cumi, ezért még egyszer visszamegyek, nem bent várom meg, visszarakom a szájába, és ki is jövök. Kiskora óta igy van, már nem is alszik el máshol, szereti az ágyát, sosem szokott hisztizni, csak el kell kapni a megfelelő fáradtsági pillanatot :) Szerintem ti nagyon jó úton vagytok :) Én az ablakot is mindig becsukom, hogy nehogy felriadjon egy-egy zajra (körfolyosóra nyilik az ablak), de ha már mélyen bealudt, kb 20 perc, bemegyek, és kinyitom. Sok sikert :)
2009. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Dehogy vagy rossz,biztosan nagyon jó anyuka vagy:-) Szerintem sokszor van olyan,hogy nem lehet tudni,hogy éppen mi a baja a babáknak... A babák nem mindig tudnak elaludni maguktól.Az én fiam eleinte magától elaludt,de mostanában már nem tud.Megvárom amíg jól kifárad,(már tudom a jeleit)és kézbe veszem kb 5-10 perc és alszik.Szóval valószínűleg fáradt a babád,csak nem megy neki egyedül a dolog.:-)

2009. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!