Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok neki először...

Mikor adtatok neki először nyers gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Párolom a gyümiket, amiket magam készítek a lányomnak (ami nem bébiétel úgy értem). Nyolc hós elmúlt, de kicsinek 3 és fél hóig hasfájós volt és még mindig nehezen jön a kaki. Nem mertem még nyersen adni semmit. Szerintetek adhatom már? Vagy ha felét párolom és a másik felét nem, és úgy turmixolom össze? Vagy várjak még?
2009. júl. 22. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod! Az én kisfiam is sokáig hasfájós volt.Eleinte az almát pároltam,de csak azért,mert nem ízlett neki nyersen.Olyan sok finom gyümölcs van most,kár megpárolni.Kisfiam is 8 hónapos és eszi már: almát,banánt,őszibarackot,sárgabarackot,meggyet,körtét,szilvát,görög-és sárgadinnyét.Ezeket nagyon jól lehet kombinálni és én is odafigyelek,hogy ne legyen szorulása.
2009. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Meggyet lehet úgy ahogy van, héjastúl? Pürésíted?
2009. júl. 22. 13:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha a dinnyét pürésítem, abből lé lesz és nem issza meg.
2009. júl. 22. 13:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasfájós a kisfiam, de 4 hós lesz mindjárt, és már tizóraira nyers gyümölcsöt kap! Eddig arra jutottam, hogy ha keverek egy hasfogóst egy hashajtóssal, akkor az úgy jó neki, kevesebbet fáj a hasa, mintha szopna. Ez pl. alma-barack. Most igy hallani, hogy nagyokat pukizik, rendesen mozog tőle neki, a széklete is sokkal normálisabb állagú. Szerintem adj neki nyugodtan, a tiéd már "nagy" baba hozzánk képest :)
2009. júl. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A meggyet banánnal szoktam,mert savanyú, és igen leturmixolva héjastól.A dinnyét sem magába adom,hanem másik gyümölccsel és azt nagyon jó felhígítja.Ma uzsira görögdinnyét kapott almával és darált keksszel.Nagyon ízlett neki.
2009. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Még szoktam adni a gyümölcsöt rizspehellyel és akkor laktatóbb.
2009. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!