Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is így van az 1 éves...

Más is így van az 1 éves csemetéjével?

Figyelt kérdés

A kislányom 13 hónapos és 9,3kg sajna sehogyan nem tudtam rászoktatni az egyedül alvásra.:(( A karomban alszik el kicsit simogatom és ringatom.

De sok kismamától hallottam,hogy vannak akiknek 2 éves volt a babája amikor megtanult egyedül aludni.

Tényleg kipróbáltam mindent amiket tanácsoltak,de már lassan félek attól,hogy rám is derékfájás vár.:S

Szerintem az is baj,hogy nem tud egyedül büfizni és ettől is sír,mert nyomja a pocakját.

Segítséget és tanácsokat várok az egyedül alvásra és büfizésre.

Nagyon szépen köszönöm előre a válaszotokat és a segítséget.(remélem kapok válaszokat.)

13 hónapos kislány anyukája


2009. júl. 22. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
11 hónapos, tíz kg, mi pihenőszékben ringatjuk, nem tudunk mást tenni.
2009. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nekem az a fura, hogy nem tud magától büfizni. Az én lányom már nyolc hónaposan egyedül büfizett. Nem rosszból írom kérlek ne gondold ezt. Csak érdekes. Az alvásról meg nem tudok mit mondani mert a lányom öt hetes kora óta végig alussza az éjjeleket. Próbáltad a zenélő játékot felhúzni neki? Esetleg esti mese? Vagy egy alvós maci? Esetleg leteszed, sírdogál de nem mész be azonnal csak mondjuk három perc múlva. Megnyugtatod, puszi, közben suttogod hogy tente baba, esetleg énekelgetni neki, majd vissza teszed a helyére. Egy két hét alatt szerintem meg fog tanulni elaludni egyedül is hiszen nagyon okosak már ők ebben a korban is. Tudom nehéz sírni hallani de valahogy muszály elkezdenie egyedül elaludni. Minden jót és sok sikert.

2009. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Igen elég nehéz, bár vannak olyan anyukák, akiknek könnyen ment, de szerintem ez babafüggő. Valóban igazad van abban, hogy meg kell tanulnia egyedül elaludni, én is így látom. Én kislányom is 13 hónapos. Kb. 1 hónapja alszik el napközben magától (napi 2x, de. és du., bár most úgy néz ki át akar térni az 1x-i alvásra). Sajnos este még nem tartunk ott, este még sír, ha kijövök a szobából, így vissza kell mennem és megvárni, míg szopizás után elalszik a mi ágyunkban, utána emelem át a kiságyba. Napközben úgy csináljuk, hogy sokat beszélek neki, hogy milyen ügyes, álmodjon szépeket, aludjon jól, kint leszek a konyhában v. a szobában, stb... Beteszem, van egy kis plüss állatkája, az fontos kellék, és megyek. Van, hogy egy kicsit nyüszizik, de van, hogy csak elbeszélget a Fánijával, és már alszik is. Ha sír, akkor kiveszem, majd elalszik később. Sajnos nekem is csak kb. 1 hónapja megy ez, előtte mindig sírt. Fontos, hogy szokásos bevett szöveg legyen szerintem, és szinte szertartássá váljon. Mi így csináljuk. Sajnos a büfivel kapcsolatban nem tudok segíteni, kislányomnak megy egyedül.
2009. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszotokat.

Nem úgy értem,hogy nem büfizik sose egyedül csak ha leteszem aludni oldalra és átfordul a hasára akkor felsír.

bemegyek kiveszem és abban a pillanatban büfizik és alszik tovább.Ez a baj.

Ha nappal játszik vagy evés után büfizik egyedül is de este nem tud :S .

Nagyon köszönöm a válaszokat és akkor csinálok 1 rituálét és majd meglátjuk.

Amúgy valamelyik nap (lehet fáradt is volt) megpróbáltam a babazenét és elaludt.

Este ringatással kicsit rásegítve ment.

Még 1* köszi nektek.

2009. júl. 22. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia. Tegnapi 14.50-es vagyok. Az még fontos szerintem, hogy álmos és fáradt legyen a baba, különben nem fog aludni a megszokott időben sem. Különben nálunk is így kezdődött, hogy 1-2x elaludt magától napközben, mert cicin már nem akart, és én is azt hittem, hogy biztos nagyon-nagyon fáradt, azért ment neki egyedül is. Aztán utána kezdtem el próbálgatni, hogy ha 1x megy, akkor mennie kell máskor is. Lassan-lassan megszokják, hogy ennek így kell működnie. Lehet, hogy a teljes egyedül elalvásig vezető út számunkra hosszú, igen ehhez is sok türelem kell. Próbálkozzál, lehet, hogy nektek a baba zene jön be, ezeket a dolgokat is ki kell tapasztalni. Sok sikert!
2009. júl. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves 14:50!

Nagyon szépen köszönöm a kedves válaszodat és sokat segítettél nekem.

2009. júl. 23. 12:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!