Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő akkor ha a babám...

Mi a teendő akkor ha a babám nem akarja megenni amit főztem?

Figyelt kérdés
Minden nap főzök a 7 hónapos babámnak, de néha előfordul, hogy 3 falat után ordít. Ilyenkor adok neki tápszert, mert nincs időm arra hogy gyorsan főzzek valami mást.Ti mit csináltok ebben a helyzetben? Tudom, hogy nem kéne ilyenkor tápszert adnom neki, mert már csak reggel és eszik azt. Sikerült a délit kiváltanom, és ilyenkor visszanyúlok hozzá. De akkor mit?
2009. júl. 22. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
próbéld az üvegeset. hátha azt szívesbben megeszi. az én fiam spec. 1 éves koráig csak azt ette.
2009. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt rengetek babareceptet találsz...próbáld ki ezeket

[link]

2009. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Hogy készíted a főzeléket neki? Eleinte az én fiam sem akarta megenni. Rájöttem, hogy azért nem, mert nem elég ha turmixolom, még át is nyomkodom neki szűrőn, így olyan krémes lesz, mint a bolti. Elég pepecs meló, de így legalább megeszi. Meg azt sem szereti, ha nincs ízesítve. Rakj hozzá tojássárgáját, sajtot, sót, nekem ezeket a doktornőnk ajánlotta, finom és laktató lesz tőlük. A fiam is 7 hónapos.
2009. júl. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én 7 hónapos babám, még csak 2x eszik szilárd ételt. Ha nem fogadja el amit készítettem neki, akkor előkapok egy üvegeset az mindig bejön. Sokat kell próbálkozni, mert nálam sokszor előfordult, hogy egyik nap nem, másik nap meg elfogadta ugyanazt. Kitartás!
2009. júl. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Főzz máskor valami mást. Olyankor meg adhatsz almát.

Ha tápszert adsz, megtanulja, hogy ordításra mindig tápszer a válasz.

Lehetne otthon egy tartalék bébiétel ilyen esetre. Olyat főzz, amit szeret, és amit te is megennél!

2009. júl. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálok neki olyan változatosan főzni ahogyan lehet. Sosem kap egymást követő nap ugyanazt. Ma rizst kapott céklával és pulyahusival amiért üvöltött. Pedig minden összetevőjét szereti. Talán tényleg a bébiétel a megoldás nem a tápszer.
2009. júl. 22. 18:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!