Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is úgy érzi, hogy elég...

Más is úgy érzi, hogy elég neki egy gyerek?

Figyelt kérdés
Mi hárman vagyunk tesók de egyenlőre nem érzem h én képes lennék 2 vagy 3 gyereket felnevelni.A lányom most 2 és fél hónapos de sztm nem tudnám végig csinálni megint a tehességet éjjeli kelést stb.Rossz anya lennék?Persze neki mindent megadok de nem tudnék két fele szakadni.
2009. júl. 22. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyiknek elég egy, másik 12-t szül. Kinek milyen az élete. Egyik sem rosszabb vagy jobb. Éld az életedet!
2009. júl. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Nyugi ezzel én is ugyan így vagyok, valaki megért valaki nem,de azt mondom ez még mindig jobb , hogy bevaljuk magunknak, minthogy szüljük a következőt,csak azért mert testvér kell,én nem tervezem és nem is szeretnék 4 hónapos a kislányom és sajna nem az evős- alvós táborba tartozik születése óta,szval mégegyszer nem:-)
2009. júl. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig én is így éreztem, el sem tudtam volna képzelni, hogy akár 2-3 év legyen a kettő között.

Most 4,5 hóapos a kicsi, 9 és fél éves a nagy, ennyi idő kellet, mire úgy éreztem, hogy jöhet a következő.

Mindenki más, van aki, meg hamar szeretne.

Én csak azt nem szeretem, amikor valaki azt mondja, hogy azért akar kis korkülönbségget, mert "így hamarabb túl van rajta".

2009. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia, én pont a fordítottját érzem. A kislányom 8 hónapos, de már 2 hónapja dolgozunk a kistesón ,egyelőre kevés sikerrel. :( Úgy vagyok vele, hogy most még érzem magamban az erőt, hogy éjjel is felkeljek. :)
2009. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én vagyok az ellentábor :-)

most lesz 9hónapos a fiam,és egyre jobban úgy érzem,hogy kell nekem még egy babusgatni való kisbaba.igaz,majdnem terhes lettem most,és a hideg is kirázott tőle...teljesen bepánikoltam,de a végére nagyon csalódott voltam,hogy nem jött össze.Nembaj,majd ősszel :-)

Még az sem tántorít el,hogy a 2.babával csak gyest kapok majd.és igazándiból van benne valami,hogy egyszerre szeretném letudni az éjszakázást,és 2év múlva már 30leszek....de a legfontosabb érvem a testvér mellett,hogy tudom,milyen jó ha van testvére az embernek.

Persze mindenki másképp gondolkodik.abszolút nem ítélem el azokat,akik azt mondják,elég nekik az egy baba.eleinte én is így volta,nagyon húzós volt az 1-4hónap.

2009. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kislányom lassan 6 hónapos,később szerettem volna még egyet, de nem lehet(eü ok) :o(
2009. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Eleinte én is így voltam, hogy bőven elég az egy, sőt néha még sok is :D :D Aztán most már 10 hónapos a kislányom, és azon gondolkodom, hogy akár még 2 is jöhet, persze még várunk vele, de gondolatban már itt vannak :) :) Lehet neked is változni fog a véleményed, az első időszak elég kemény tud lenni. Amikor már bújik meg mászkál, kiabálgat, táncol. Ennél csodálatosabb dolog nincs is a világon :) :) Imádom, és még át akarom élni egyszer minimum :D :D

Boldog babázást mindenkinek akár egy akár több babával :)

2009. júl. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hűha! Az elején én is ezt éreztem. Dehogy lesz itt tesó! Örülök, ha ezt végigcsinálom épp ésszel. Aztán ahogy egyre könnyebb lett (mert nyugi, egyre könnyebb lesz!) már megfogalmazódott bennem a tesó gondolata. Most már ott tartok, hogy szeretném, ha a kislányom második szülinapjára már lenne pocaklakónk :) Amúgy augusztusban lesz egy éves a manó:)
2009. júl. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ettől nem vagy rosz anya!Most még én is úgy érzem, hogy nem bírnám mégegyszer végigcsinálni.Igaz még csak 6hós a lányom, de teljesen lefáraszt.Legalább még 5 évig biztos nem lesz testvére.Mi négyen vagyunk testvérek, úgy hogy én is osztom a véleményt,hogy jó ha van testvére az embernek.Ennek ellenére nem érzek negyobb kéztetést a kistesóra.
2009. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a férjem mindig is egy gyereket szeretett volna,én meg többet...és milyen a sors...meglett a kisfiunk sajnos nagyon nehezen született és nehezen indult a kis élete,és mostmár tökéletesen biztosan tudom,hogy nem akarok még egy babát.Nem a szülés vagy egyéb nyűglődések miatt,hanem mert annyira félnék,hogy megismétlődik az egész herce-hurca.Mindenki azt mondja,hogy meg fogom gondolni magam pár év múlva,de nem hinném.Imádom a gyerekeket,de elég nekem az egyetlen kisbabánkért aggódnom. :-)

2009. júl. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!