Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is rosszul alszik?

Más babája is rosszul alszik?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 hónapos és nagyon rosszul alszik éjszaka.Nap közben 4-5 órát is kibír két evés közt éjszaka viszont fél óránként fent van,A védőnő szerint szerint csak a meleg miatt van.Ezzel csak az a baj,hogy az állandó felugrálástól nem igazán alszom ki magam,a gyerek meg nappal piheni ki magát.Kérdésem az lenne nem-e tud valaki valamilyen praktikát amivel kicsit nyugisabb lenne az éjszaka?Minden ötlet érdekel!!Köszi
2009. júl. 21. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet, hogy a babám összekeveri a nappalt az éjszakával? Brutálul hangzik, de amit én tennék: nem hagynám nappal annyit aludni. Akár fel is kelteném, hogy éjszakára fáradt legyen. Valószű hosszabb idő lenne az átállás, de nem tudom elképzelni, hogy menne másként.
2009. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
babám=babád
2009. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én mind a két gyerekemmel végigkínlódtam ezt az alvás-témát, alig aludtak valamit, éjjel óránként fennt voltak. Ma sem tudom, mit rontottam el, de abban egyetértek, hogy ha átállnátok arra, hogy napközben kevesebbet alszik, akkor éjszaka biztosan jobban aludna.
2009. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kislányom ugyanennyi idős és már teljesen átalussza az éjszakát. reggel 8kor kel, délig játszik (neha el-el bobiskol dde max fel orara) fel1-1 között megy aludni majd 3korul kell fel ha nem akkor felebresztem majd setalunk ( ha kozben elbobiskol hagyom, mert tudom h enm melyen alszik) este 6 utan mar nem engedem aludni fel 8 furdes 8 vacsi es fel 9 alvas es reggel kel csak fel.

A rendszeresseg nagyon fontos, alakitsd ki magadnak ahogy neked kenyelmes es probald alkalmazni, lehet eloszor nehezen megy de a vegen a kisfiad is ra fog allni.és inkább napközben etesd gyakrabban, lefekves előtt masfél -2 órával etesd meg majd vacsi és akkor a pocija is tele van es biztos nem az miatt fog ébredezni, hogy éhes.

De mint az elottem szóló én sem hagynam aludni napkozben.

2009. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek megpróbálom.

21:19-es válaszolónak!

Anyatejes a baba?mennyiket eszik nap közben?

Hányszor?

előre is köszi a választ!

2009. júl. 21. 21:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Kítartás! Ilyenkor rossz és hosszunak tünik az ídöszak de negyon gyorsan elrepül!
2009. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 5 hónapos lesz és még mindig rosszalvó.Este tápszert kap mert az anyatejtől 2 órát sem bírt ki :( ekkor próbáltuk ki a tápszert.így csak 2* kel éjszaka.Nappal meg alszik 2-3*1 órát.
2009. júl. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

21:19es vagyok. Igen anyatejes csak. reggel 8kor adok neki enni majd fel 12 korul utana 3-4körül majd este 6-fel 7 korul az utolsó pedig a vacsi este 8kor. Szerintem mielőtt tápszert adnál neki (nem tudom mennyi ideig szopik a picurod) próbáld meg hosszabb ideig szoptatni kb. fél órát. Nálam az elején gyakran előfordult , hogy elaludt szopizás közben, de én ilyenkor vagy fölemeltem böfiztetni és akkor felébredt általában majd utána vissza raktam még vagy felébresztettem (csikiztem a lábát, nekem erre mindig felébredt). Most megmár el sem alszik.

Sok könyvet meg netten is utána olvastam és én is mindenhol azt olvastam, hogy a tápszeres babák többet kibírnak alvás nélkül, de itt a mi példánk, hogy anyatejjel is át tudja aludni az éjszakát.

még egy tipp: ha adsz neki enni pl. 6kor majd 8kor ha sokáig vagy fönt este próbáld meg még megetetni 10-11 között (szintén fél órát etesd),nem baj ha nincs ébren enni akkor is fog ha rárakod álmában.És ekkor fel sem ébred rendesen és tele lesz a pocija. és ha ez bejön és mondjuk ezután reggel 7ig(vagy neked megfelelő ideig) alszik akkor pár alkalom után próbáld elhagyni a 10es etetést. Sok sikert! Remélem beválik valamelyik tanácsom!

2009. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!