Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig hagyjátok egyedül...

Meddig hagyjátok egyedül játszani a babátokat?

Figyelt kérdés
Jól el szokott játszani magában 5 hónapos babám, de néha lelkiismeretfurdalásom van, hogy hagyom egyedül játszani. Persze én is sokat foglalkozok vele, de néha elvan egy órát is. Ez nem baj? Mennyit játszotok vele egy nap?
2009. júl. 21. 15:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem most 9 hónapos a lányom. Ő is eljátszik 5 hónapos kora óta egyedül akár egy órát is. A védőnőnk azt mondta, hogy így is fejlődik a pici agya, mert saját magát szórakoztatja, feltalálja magát. Meg mellékesen azt is megjegyezte, hogy érezzem magam nagyon szerencsésnek, mert sok anyuka panaszkodik, hogy egy fél percre sem marad meg a babája egyedül. Szóval te is örülj neki és ne érezz lelkifurkát, ő úgyis "szól", ha már nem kielégítő számára az egyedüllét.
2009. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nehogy megzavard, örülj neki, hogy ilyen jól elvan. Ha hiányzol neki, majd jelzi és akkor mehet a közös játék!

Fiam 8 hós, max fél órát van el egyedül a játékaival. Utána séta, hancúr, játék közösen. Aztá megint magára hagyom. 12 órát van ébren, abból max 3t van "egyedül".

2009. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam:-)

De nem baj, minél jobban elvan egyedül, annál jobb. Több időd van a háztartásra, és a baba fejlődésének is jót tesz, ha elvan önállóan. Ne legyen bűntudatod:-)

2009. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Nagyon jól elvan egyedül is, főleg, ha kint lehet a járókából, és felfedezheti a szobát. 5 és fél hónapos. Időnként nekem is van lelkiismeretfurdalásom, hogy már X ideje nem is szóltam hozzá, de úgy veszem észre, ilyenkor nem törődik velem. El tapogat. Viszont pár napja kezdte, hogy ha kifutok valamiért (hosszabb időre nem hagyom magára, ha nincs a járókában,) már kiabál, nem sír, csak méltatlankodik, hogy nem vagyok ott. Aztán, mikor visszamegyek, folytatja a játékát. Tehát ilyenkor elég, ha csak jelen vagyok. Remélem ez még sokáig így marad!:-)))
2009. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én amig nem igényel, hagyom, mivel úgyis igényel minden nap :))) Ez azt jelenti, hogy délelőtt jobban elvan, akár 1-1 órákat is, akkor hagyom, időnként odamegyek, gagyogunk, de ennyi. Délután már türelmetlenebb, akkor szoktam vele kettesben játszani, de akkor is van, hogy 20-30 percet megint elvan, aztán 1 órát velem, felváltva. Este a legnyűgösebb, f6-6 után, akkor már folyamatosan ő a program. 4 hós lesz.
2009. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!