Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lép lábujjhegyen?

Miért lép lábujjhegyen?

Figyelt kérdés

Kisfiam két hét múlva lesz egy éves. A bútorokba, lábamba kapaszkodva ülésből, négykézláb állásból szépen felhúzza magát. Pár másodperc önálló egyensúlyozás után előrenyújtot kézzel pár lépést önállóan is megtesz. Nagyon erős kisfickó. Járunk babaúszásra is, több mint egy fél éve, ott is dícséri az oktató. Egyetlen gondom van: többnyire úgy megyünk,hogy fogom egy vagy gyakrabban két kezét. Feltűnt, hogy az egyik lábával szépen a talpára lép, míg a másikkal lábujjhegyre, és nem is teszi le a sarkát. Nem mindig csinálja így, de elég gyakran.

Szerintetek ez normális dolog? A doktornő szerint, ha megtanul rendesen járni, kinövi. De egy gyógytornász azt mondta, nem ártana kivizsgálni, nincs-e mögötte valamilyen probléma.

A csípőficam-vizsgálatkor ultrahanggal és manuálisan is vizsgálták, akkor nem látták, hogy baj lenne.


2009. júl. 21. 12:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is ezt csinálja, igaz ő picit kisebb. Nekem azt mondta a gyógytornász (miután hátra hajlította a lábfejét), hogy nincs mozgásszervi baja, mert akkor ezt nem lehetne megcsinálni vele. Majd kinövi és javasolta a három csatos szandált, az megakadályozza, hogy lábujjhegyre álljon és majd leszokik róla. Mi még járni nem tudunk, így én még nem használom, de hátha nektek beválik.
2009. júl. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!